Baby box, ilustrační foto. Autor: archiv redakce / J.B. (2018)
Baby box, ilustrační foto. Autor: archiv redakce / J.B. (2018)

Praha – V neděli 3. února, krátce po 19. hodině se spustil alarm prvního českého babyboxu v pražském Hloubětíně. Zdravotnický personál v něm nalezl několika denního chlapečka. Redakci serveru #zpravyextra.cz o tom dnes informoval zakladatel babyboxu v České republice Ludvík Hess.

V 19:16, v den narozenin mé maminky Jaroslavy, v předvečer  narozenin babydědka Lu, se bez vrznutí otevřela a vzápětí zase zavřela dvířka prvního českého babyboxu zřízeného 1. června roku 2005.

V jeho vaničce jsem viděl děťátko v polární výbavě – kostičkované kombinéze s kapucí zřejmě po starším sourozenci – a ještě v modré dece. Doktor Petr Pícha, hrdinský spoluzakladatel prvního babyboxu, mi vzápětí referoval, že je to kluk, možná několik dní starý, podle pupku možná narozený v porodnici, ale v každém případě na první pohled zdravý. Obleček lehce obnošený,“ uvedl Ludvík Hess.

Požádal jsem Světlanu Witowskou, jež právě končila na obrazovce, zda jej mohu pojmenovat po jejím starším synovi Viktorovi. „Jasně!“ zněla odpověď. Jméno mladšího syna Filipa jsme nedávno použili,“ doplnil zakladatel babyboxu v Čechách pan Hess.

Prosím odpůrce babyboxů, kteří uvedou, že další letošní děťátko bylo do babyboxu odloženo proto, že příklady táhnou, že tři předchozí vytvořila precedens pro čtvrtou nešťastnici, ať mi hned zavolají. Rád s nimi pohovořím, odpůrci jsou moji přátelé!“ doplnil závěrem Ludvík Hess alias Babydědek Lu.

jb, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE