Horská služba, ilustrační foto. Zdroj: archiv HS ČR / Facebook.com

Deštné v Orlických horách – Posádky krajské záchranky spolu s leteckou záchrannou službou a pracovníky Horské služby zaměstnal vážný úraz mladého lyžaře v Deštném, který po karambolu utrpěl vážné poranění hlavy.

Redakci serveru #zpravyextra.cz o události informoval krajský mluvčí královéhradecké záchranky Ivo Novák s tím, že oznámení o nárazu šestnáctiletého mladíka do sloupu přijali operátoři tísňové linky 155, krátce před polednem, 1. ledna na Nový rok.

Na místo pracovníci tísňové linky ihned vyslali rovněž i vrtulník letecké záchranné služby z Hradce Králové a o součinnost požádali také místní Horskou službu. Mladík při nárazu utrpěl vážné zranění hlavy a přestože měl nasazenou přilbu, ihned upadl do bezvědomí.

ČTĚTE TAKÉ

Zasahující zdravotníci, jej museli uvést do umělého spánku a napojit na přístrojové dýchání.

Po poskytnutí potřebné  neodkladné péče  a stabilizaci stavu byl nemocný transportován sanitkou k vrtulníku, který kvůli počasí nemohl přistát přímo na místě zásahu a následně letecky transportován do traumacentra v královéhradecké nemocnici,“ doplnil k události mluvčí záchranné služby.

jb, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE