Zdravotnická záchranná služba (Ilustrační foto) Autor: archiv JB - #ZprávyExtra.cz

Novojičínsko – Dvě těžká zranění a zásah všech záchranných složek si vyžádala dramatická dopravní nehoda v obci Bludovice na Novojičínsku, kde se čelně střetlo osobní vozidlo s protijedoucím kamionem. 

K nehodě došlo, krátce před dvaadvacátou hodinou večerní, v neděli 23. září a informoval o ni redakci serveru #zpravyextra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Osmnáctiletá žena zůstala zaklíněna v automobilu. Byla v bezvědomí a přímém ohrožení života, zasahující lékař u ní zjistil mnohočetná poranění. Záchranáři naložili krční límec, zajistili vstup do kostní dřeně pro podání léků a lékař provedl intubaci dýchacích cest. „Postižená byla převedena na přístrojem řízenou ventilaci a po kompletním ošetření v rámci přednemocniční neodkladné péče ji tým rychlé lékařské pomoci přepravil do ostravské Fakultní nemocnice,“ uvedl Humpl.

S těžkým zraněním byl ošetřován také pětadvacetiletý muž. „Ten byl při vědomí, s poraněními v oblasti hlavy, horních i dolních končetin. Po vyproštění z automobilu se jej ujal tým záchranné služby a zraněnému poskytl potřebnou péči. Poté byl přepraven na urgentní příjem téhož zdravotnického zařízení, jako první pacientka,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranářů.


ČTĚTE TAKÉ: Na dálnici D6 v oblasti Hostivice se střetla tři vozidla, zasahovat musel i vrtulník letecké záchranky
K vážné dopravní nehodě tří vozidel na dálnici D6 v oblasti Hostivice se sjely v neděli 23. září, ve večerních hodinách všechny záchranné složky IZS. U nehody zasahovali i pražští profesionální hasiči, v rámci mezikrajské výpomoci HZS Středočeského kraje. 

Vedle záchranné služby na místě zasahovali také profesionální hasiči, kteří provedli vyproštění osob z havarovaného vozidla, dále pomáhali zdravotníku s ošetřením a transportem zraněných a posléze provedli celkový úklid komunikace po dopravní nehodě.

Příčiny nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR.

-jb, (red.)

 

Komentáře