Sanitka pražské záchranné služby, ilustrační foto. Zdroj: Instagram.com / @ZZSHMP

Praha – V sobotu 19. ledna se pokusil další muž upálit v centru Prahy. K incidentu došlo poté, co se včera u pomníku sv. Václava zapálil starší muž. Dnešnímu pokusu se však podařilo včas zabránit, píše portál tn.nova.cz.

K danému pokusu došlo nedalo pražského Národního muzea. O události informovali na svém Twitteru policisté.

Policie šetří okolnosti události, ke které se schylovalo u Národního muzea. Muž (1972) krátce před 16. hodinou oznámil na tísňovou linku 158, že se chce polít hořlavinou a zapálit,“ stálo v příspěvku policistů.

Podle informací se však policistům podařilo úmysly muže zmařit. Ten následně skončil v péči záchranářů.

Co ho k takovému kroku vedlo, zatím není jasné. Policie se bude celou věcí zabývat.

Portál uvádí, že na snímku, který policisté zveřejnili na sociální síti, je vidět, že poblíž Národního muzea stojí sanitka. Na lavičce opodál leží černý batoh a na zemi jsou stopy po tekutině. Na fotografii je k vidění i nádoba se zbytek tekutiny.

PSALI JSME: V Praze na Václavském náměstí se zapálil muž
Pražští policisté prověřují událost, ke které mělo dojít po 15. hodině v horní části Václavského náměstí. První informace mluví o tom, že muž ročníku narození 1964 se polil hořlavinou a zapálil. Více zde.

Místo činu policie zajistila páskami. Na místě měly údajně ležet i vlajky NATO, Evropské unie, Sovětského svazu, Izraele či USA.

Svědci incidentu tvrdí, že muž vlajky zapálil a poté, co uviděl policisty, začal se polévat zmiňovanou tekutinou.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

Komentáře