Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce @zpravyextra / J.B.

Zlín – Na sobotním fotbalovém utkání na stadionu na Letné ve Zlíně, kde v rámci 1. ligy hrál místní FC Fastav Zlín s FC Baník Ostrava, přihlíželo téměř 6000 diváků. Hostující tým přijelo podpořit více jak 1500 fanoušků. Informoval o tom dnes zlínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Před začátkem zápasu policisté zajistili dva fanoušky hostujícího týmu a to pro přestupky proti veřejnému pořádku. Průběh utkání nebyl narušen zásadnějším incidentem.

Odchod fanoušků po zápase již tak klidný nebyl.

Na policejní služebně skončilo celkem dalších jedenáct fanoušků Baníku a opět se jednalo o přestupky proti veřejnému pořádku. Aby nedošlo ke konfliktům mezi odcházejícími početnými skupinami místních a hostujících fanoušků, uzavřeli policisté jednu z komunikací u stadionu. Při doprovodu fanoušků Baníku došlo i k omezení dopravy v centru Zlína,“ upřesnil policejní mluvčí.

Díky profesionální práci zúčastněných policistů Krajského ředitelství policie Zlínského kraje a jejich kolegů z kraje Moravskoslezského nedošlo k zásadnějšímu ovlivnění veřejného pořádku,“ doplnil k události mluvčí krajské policie.

jb, (red.)

Komentáře