Vodochody / Praha – Ve společnosti Aero Vodochody dnes za přítomnosti premiéra České republiky Andreje Babiše proběhlo slavnostní vyrolování „nové“ české stíhačky L-39NG.

Společnost Aero Vodochody dnes představila novou verzi legendárního československého cvičného letounu L-39. Nová verze nese označení L-39NG.

Během představení vystoupil i český premiér Andrej Babiš. Ten poukázal na to, že nový letoun by měl být považován za strategické aktivum České republiky.

V roce 1936 jsme byli na čele obranného průmyslu na celém světě. Abychom pokračovali v této velké tradici, potřebujeme v naší zemi zachovat schopnost vyrábět bezpečností prostředky, jako jsou letadla a další produkty spojené s obranou,“ prohlásil Babiš během ceremonie.

Slavnostního okamžiku se účastnilo mnoho zahraničních hostů.


ČTĚTE TAKÉ: Policejní prezidium ČR: Češi častěji kupují zbraně, protože vydělávají více
Popularita vlastnění zbraní u Čechů každoročně roste, upozorňují česká média. Co způsobuje rostoucí počty držitelů zbrojního průkazu a odkud mají Češi zájem o nákup nových zbraní? Na tyto otázky se Sputnik zeptal vrchní komisařky odboru tisku a prevence policejního prezidia České republiky kapitánky Evy Kropáčové. 

#cz.sputniknews.com,
(red.)

BEZ KOMENTÁŘE