Na trať vyběhla také Lenka Kocmanová Taussigová se svými syny. Autor Honza Vraný

Duchcov – Druhý ročník charitativního běhu naděje v Zámecké zahradě v Duchcově přilákal na sto závodníků včetně dětí. Akci svou účastí i letos podpořila patronka běhu vicemiss ČR Lenka Taussigová Kocmanová, která vyběhla na trať se svými syny. 

Běh naděje v Duchcově i v letošním roce zorganizoval Petr Knorr a Milan Tesař. V rámci akce se v duchcovské Zámecké zahradě prezentovaly také například oddíl Fight club Duchcov a skauti.

Charitativní Běh naděje je zcela mimořádná humanitární nezávodní akce zaměřená na boj proti rakovině spojená s veřejnou sbírkou. Zdůrazňuje význam prevence nejen tohoto onemocnění, ale i jiných civilizačních chorob.

Trať v areálu duchcovské Zámecké zahrady bylo možné absolvovat jakýmkoliv způsobem: chůzí, s kočkárkem, se psem a samozřejmě i s během.

Kolik se vybralo v rámci letošního běhu budou organizátoři akce vědět v pondělí po rozpečetní a spočítání finanční veřejné sbírky. Například vloni se vybralo na startovném rekordních 5 938 korun.

VIDEOREPROTÁŽ: Běh naděje v Zámecké zahradě v Duchcově… 

Běh naděje v Zámecké zahradě v Duchcově

 

Běh naděje se inspiroval úspěšnou mezinárodní akcí „Běh Terryho Foxe“, který probíhal v ČR 15 let (1993 až 2007) a navázal na spolupráci s jejími bývalými organizátory. Jednotlivé běhy, akce se konají i tento rok na mnoha místech České republiky.

PSALI JSME TAKÉ: VIDEO: Hudební virtuóz Jaroslav Svěcený si užil koncert v Oseku

Autor: Honza Vraný

Komentáře