Petr Kopfstein a Guimbal Cabri G2. Autor: Protext, LION Helicopters s.r.o.

Hradec Králové – Lion Helicopters, středoevropský poskytovatel komplexních služeb v oblasti vrtulníkového létání, hostil ve svém hangáru a na palubě vrtulníku Cabri G2 speciální návštěvu. Létání vrtulníkem Cabri G2 si do Hradce Králové přiletěl vyzkoušet Petr Kopfstein, historicky první vítěz Red Bull Air Race Challenger Cup z roku 2014 a přední český reprezentant v letecké akrobacii.

Posadit se za knipl výcvikového vrtulníku nové generace přiletěl Petr na svém akrobatickém speciálu, a následně spěchal vstříc dalšímu ze závodů Red Bull Air Race Master series, do které se vloni úspěšně probojoval a v japonské etapě skončil druhý.

Petrovi se létání s nejmodernějším a nejtišším cvičným vrtulníkem ve své kategorii nesmírně líbilo:

„Jsem velice vděčný za možnost otestovat tento úžasný stroj,“ nešetřil nadšením na adresu francouzského vrtulníku Cabri G2 Kopfstein, který i navzdory létání s pevným křídlem k visení ve vzduchu nemá nikterak daleko, což náležitě vysvětlil: „Za jistých okolností a při některých akrobatických manévrech ve vzduchu, za vrtuli zavisí i můj akrobatický speciál. S vrtulníkem létám rád, ale létání s Cabri je něco zcela jiného, byl jsem velice spokojený! Myslím, že získat do sbírky typové osvědčení i na šikovnou G2-ku nezůstane pouze snem.“

Jan Krčil, ředitel Lion Helicopters a instruktor vrtulníkového létání, si společný let rovněž užíval:

„Petr má u nás dveře do vrtulníku i hangáru vždy otevřené. Létání je především o radosti, kterou Petr měl i díky jednoduchému dizajnu kokpitu a ovládání a cítil se v Cabri jako doma. Věřím, že pokud si najde čas, přibude Cabri G2 k bohaté paletě typů letounů, kterými Petr rozdává svým létáním po celém světe radost.“

VIDEOREPORTÁŽ: Petr Kopfstein a Guimbal Cabri G2

Petr Kopfstein a Guimbal Cabri G2. LION Helicopters s.r.o.

***Petr Kopfstein***

Petr Kopfstein je český akrobatický pilot a reprezentant v letecké akrobacii.

Již druhou sezónu závodí v rámci Red Bull Air Race Master Class, které předcházelo sedm medailí a vůbec první prvenství v Red Bull Air Race Challenger Cup v roce 2014. Petr má na kontě více než 1200 hodin na 30 různých typech letounů a je i pilotem vrtulníků. V současnosti létá na stroji Edge 540 V3 a mezi jeho největší úspěch v rámci Red Bull Air Race Masters Class patří druhé místo.

ZAUJALO NÁS: Litvínovský nábytek Kolina byl oceněn certifikátem „Prověřená společnost 2017“

Autor:
Tomáš Kika
Communications &
Air Rescue
Zdroj: Protext – ČTK,
lion-helicopters.eu
LION Helicopters s.r.o.

Komentáře