Ambulance ZZS , ilustrační foto. Autor: #BubenLuk / archiv redakce Zpravyextra.cz

Ostrava – Hasiči, záchranáři i policisté museli zasahovat u požáru výškové budovy v Ostravě. K události došlo v neděli 3. února odpoledne. Požár si vyžádal zranění dvou lidí, kteří se nadýchali kouře. Jeden muž se při požáru vážně popálil. Všichni skončili v nemocnici.

O události informoval redakci serveru #zpravyextra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že záchranáři na místě vyšetřili celkem deset osob. Sedm z nich bylo bez zdravotních obtíží, jejich ošetření ani transport do nemocnice nebyl nutný.

Žena a muž, oba středního věku, byli nadýchaní zplodinami hoření. Po ošetření je posádka RZP transportovala na urgentní příjem Městské nemocnice v Ostravě,“ sdělil Humpl.

ČTĚTE TAKÉ

U sedmačtyřicetiletého muže ukázalo vyšetření lékařkou záchranné služby těžké popáleniny horních končetin, rovněž i popáleninu končetiny dolní. tým záchranářů zajistil ošetření popálených míst, tepelný komfort a postiženého uvedl do umělého spánku,“ upřesnil mluvčí záchranné služby a doplnil, že po zajištění dýchacích cest a převedení na přístrojem řízenou ventilaci byl pacient předán do péče popáleninového centra Fakultní nemocnice Ostrava.

-jb, (-red.)

Komentáře