4 C
Prague
Středa, 14 dubna, 2021

Agresor vyhrožoval Babišovi, že ho zastřelí i spolu s jeho rodinou

Policie informovala začátkem ledna letošního roku premiéra Andreje Babiše (ANO), že existuje člověk, který chce zastřelit jeho i jeho rodinu. Útočník byl zadržel ve Španělsku. Premiér to v neděli řekl v televizním pořadu Partie Terezie Tománkové v CNN Prima News. Jeho manželka poté odcestovala ze strachu do Dubaje a její snímky z Dubaje se objevily obratem na sociálních sítích. Policie uvedla, že v této souvislosti stíhá jednu konkrétní osobu.

Měla dovoleno, aby cestovala do Dubaje, uvedl premiér. „Ano, protože se bála,” uvedl doslovně Babiš k jejímu odjezdu do Dubaje. „A když nám křičeli před barákem, že jsme fašisti, tak rodina byla doma,” dodal premiér.

Babiš řekl, že tuto informaci nechtěl prozrazovat v době, kdy se na něj za snímky valila vlna kritiky, protože jeho žena to nevěděla. „Teď se to dozvěděla, já jsem je vyhnal pryč,” dodal.

„V souvislosti s výhrůžkou předsedovi vlády můžeme potvrdit, že je pražskou policií vedeno trestní stíhání konkrétní osoby. Kriminalisté ve věci podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí do vazby,“ sdělila k případu Policie ČR.

Policie ČR se aktuálně celým případem i nadále zabývá.

PRÁVĚ SE STALO

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMOVA