Sobota, 18 září, 2021

Británie má plán na postupné zrušení všech restriktivních opatření

NEJČTENĚJŠÍ

Britský premiér Boris Johnson představil plán na postupné zrušení všech restriktivních opatření. K 21. červnu už by neměla platit prakticky žádná. Premiér Johnson aktuálně oznámil dlouhodobý plán na jehož konci by země neměla čelit už žádným koronavirovým restriktivním opatřením. Celkový proces oživování respektive rozvolňování by měl být postupný a rozfázovaný do několika kroků. V tom prvním by se měly otevřít školy a to k 8. březnu. Umožněno by mělo být opětovně setkávání 2 osob ve venkovních prostorech.

boris2
Britský premiér Boris Johnson. Zdroj: wikipedia.org/CC BY 2.0*

Dnes o tom informovala stanice BBC s tím, že k 29. březnu bude ukončeno doporučení nevycházet z domovů, režim „homeofice“ bude i nadále doporučován. Venkovní setkávání bude uvolněno pro maximálně 2 rodiny respektive šestici osob obecně.

K 12. dubnu by měly být staženy další restrikce jako uzávěra nejádrových obchodů a služeb.

K 21. červnu by měly být odvolány všechny restrikce a otevřeny by měly být komplet všechny sektory.

„Konkrétní plnění tohoto plánu bude odvislé od skutečného vývoje reálných dat. Snahou bude, aby jednotlivé kroky byly následně už nevratné respektive, aby již nedocházelo k jejich opětovnému uvalování. Za základní předpoklad splnění plánu Johnson označil především zdárný postup programu očkování a evidenci, že očkování má reálný vliv na vykazované koronavirové statistiky,“ uvedla dále BBC

Dále bude nutné, aby data o vývoji nákazy nenaznačovala možné ohrožení stability zdravotnického systému.

Vše výše uvedené bude platit, pokud se neobjeví nějaké nové kmeny původního viru, jež by mohly být fundamentálně hrozbou systému.

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu