Pátek, 17 září, 2021

Chcípl PES: Od 1. března zůstanou otevřené stovky restaurací

NEJČTENĚJŠÍ

Protestní iniciativa Chcípl PES, která sdružuje podnikatele nesouhlasící s vládními opatřeními proti koronaviru, odmítají dodržovat vládní nařízení, pokud se nejméně na 14 dní nezavřou velké výrobní závody. Od pondělí 1. března tak zůstanou otevřené stovky restaurací, informoval Jiří Janeček z iniciativy Chcípl PES.

„Je již déle nemožné, aby vláda přistupovala k boji s pandemií nerovnoprávným přístupem, kdy odmítá byť jen na 14 dnů uzavřít výrobní závody a montovny. Není možné, aby malí živnostníci již rok nesli jako jediní následky vládních polovičatých opatření,“ uvedli členové iniciativy Chcípl PES Jakub Olbert a Jiří Janeček.

Nákaza se podle člena iniciativy Chcípl PES Janečka šíří právě ve velkých výrobních závodech a továrnách, které vláda nechává plně otevřené a bez omezení. „Určitě ne v restauracích. Velké nadnárodní podniky jsou otevřené s podmínkami. Malí živnostníci jsou uzavření bez podmínek. My ale přece taky umíme testovat, hlídat opatření, dezinfikovat,“ řekl Janeček.

Otevřené tak zůstanou stovky restaurací i od 1. března, kdy vstoupilo v platnost zpřísnění vládních opatření, jen pod hlavičkou iniciativy Chcípl PES jich má být bezmála 500. Další restaurační podniky budou podle Janečka otevřené, aniž by byly členy iniciativy Chcípl PES.

Například jeho pivovar Malý Janek v Jincích na Příbramsku bude pro lidi dále vařit, zájemci mohou do restaurace přijít a najíst se a napít přímo u stolu. Stejná bude situace například také v pražské restauraci Šeberák.

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu