Sobota, 31 července, 2021

Chlapce (13) se topil v řece Moravě v Kroměříži, život mu zachránili strážníci

NEJČTENĚJŠÍ

Život teprve třináctiletého chlapce, který se v Kroměříži topil v ledové řece Moravě zachránili svou rychlou akcí přivolaní strážníci městské policie. Klučina byl silně podchlazen. Spolu s muži zákona u dramatické události zasahovala také posádka krajské záchranky.

„Dva chlapci si v městské části Dolní Zahrady v Kroměříži kopali na břehu řeky fotbalovým míčem, který jim po břehu sklouzl do vody. Jeden z nich se snažil míč vytáhnout, ale uklouzly mu nohy a spadl do ledové řeky Moravy,“ uvedl ředitel městské policie Libor Kubiš.

Přivolaní strážníci po příjezdu na místo uviděli chlapce, jak stojí v řece ponořený zhruba po prsa ve vodě. Snažil se přidržovat trsů trávy na břehu, aby ho silný proud nestrhl a neodnesl.

„Břeh v tomto místě tvoří velký sráz, který navíc byl kluzký a kvůli tajícímu sněhu rozmáčený a blátivý. Jeden ze strážníků se snažil mladíka udržet u břehu dřevěnou holí, kterou našel na břehu, druhý běžel pro záchrannou vestu,“ popsal Kubiš.

Městští strážníci na laně chlapce vytáhli z řeky ven na břeh.

„Neměl žádné viditelné zranění, byl pouze silně podchlazený. Přesto hlídka na místo přivolala okamžitě zdravotnickou záchrannou službu, aby malého chlapce vyšetřila. Do příjezdu záchranářů strážníci poskytli promočenému chlapci azyl a teplo ve služebním vozidle. Po vyšetření si hocha převzali rodiče,“ doplnil závěrem ředitel městské policie v Kroměříži.

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu