Sobota, 18 září, 2021

Do Polska budou moci jezdit jenom naočkovaní lidé, jinak musí do karantény

NEJČTENĚJŠÍ

Adam Niedzielski polský ministr zdravotnictví aktuálně informoval o tom, že razantně zpřísní bezpečnostní opatření pro České ale i sousední Slovenské občany, kteří budou chtít vycestovat do jejich země. „Každý, kdo pojede aktuálně do Polska bude muset být naočkovaný vakcínou proti covidu-19 nebo bude muset jít do karantény,“ uvedl polský ministr.

Výrazné zvýšení počtu nakažených v Polsku donutilo tamní vládu zpřísnit omezení.

Polský ministr zdravotnictví Adam Niedzielski rovněž prohlásil, že nová omezení se budou týkat i těch, kteří přijíždějí z Česka nebo ze Slovenska. Od této soboty cestující z těchto zemí budou muset prokázat negativní test na koronavirus nebo potvrzení, že byli naočkováni vakcínou, která již byla schválena Evropskou lékovou agenturou.

Na webové stránce Velvyslanectví České republiky ve Varšavě se uvádí, že negativní výsledek testu v případě osob přijíždějících do Polska nesmí být starší než 48 hodin. Ti, kteří nejsou naočkovaní a nemají u sebe negativní výsledek testů, budou muset projít desetidenní karanténou. Tato pravidla nebudou platit pro přeshraniční pracovníky.

Česko čeká „tvrdý“ lockdown

Český premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci shrnul současnou epidemiologickou situaci v republice. Podle něj se dnes Česko ocitlo v kritickém stavu, a právě proto je namístě otázka zpřísnění vládních opatření.

„Opatření, která máme a která nám povoluje pandemický zákon, jsou podle mého názoru nedostatečná,“ prohlásil doslovně Babiš.

Česku navíc nehraje do karet ani to, že se u nás objevily již tři případy jihoafrické mutace koronaviru. Zřejmě by tak zpřísněná opatření měla být podobná těm, která byla v první vlně na jaře loňského roku. Žádnou novinkou není ani to, že po tvrdém lockdownu volá řada expertů.

„Opatření předloží ministerstvo zdravotnictví. Víceméně se vrátíme k opatřením z první vlny, nebo března,“ upřesnil Babiš a nevyloučil tvrdý lockdown.

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu