Sobota, 31 července, 2021

Klaus ml. se pustil do Okamury, aby se k ženám nechoval podle asijského přístupu

NEJČTENĚJŠÍ

Václav Klaus ml. se při projednávání pandemického zákona „opřel“ do svého rivala a přímého politického protivníka Tomio Okamury (SPD) s tím, že prý dohnal k slzám kolegyni poslankyni Trikolóry Terezu Hyťhovou. V takovém chování Klaus ml. spatřil zvyk cizí české kultuře. Doslovně Klaus ml. uvedl aby se Okamura nechoval podle asijského přístupu. Pravděpodobně to měla být narážka na asijský původ šéfa SPD.

Klaus při rozpravě o podobě pandemického zákona odbočil a s omluvou prohlásil, že se musí zastat své stranické kolegyně.

„V 11.10 hodin dopoledne tady pan Okamura sprostě řval na naši kolegyni Terezu Hyťhovou, zakazoval své spolustranici, aby se s ní bavila a já, když jsem přišel do sněmovny, tak jsem našel paní kolegyni v slzách. Já si myslím, že surovost vůči ženám je naprosto stejná věc za hranou občanského soužití a myslím, že se tím má zabývat mandátový a imunitní výbor,“ vyzval šéf Trikolóry.

„Jestliže v nějakých asijských kulturách je běžný nějaký svérázný vztah k ženám, tak bych vás rád vaším prostřednictvím vyzval, že tady jste v České republice a chovejte se podle toho,“ narážel na původ šéfa SPD Klaus mladší.

Tomio Okamura, jehož otec je z Japonska a matka z Moravy, odpověděl Klausovi mladšímu, že s Hyťhovou, která byla dříve členkou poslaneckého klubu SPD, ten den vůbec nehovořil.

„Já jsem mluvil pouze s paní poslankyní Maříkovou. Takže by bylo dobré, abyste si přestal vymýšlet a přímo lhát,“ popřel razantně Okamura obvinění předsedy Trikolóry. Dále toto Okamura nekomentoval.

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu