Ambulance (Ilustrační foto) Autor: archiv JB - ZprávyExtra.cz

Novojičínsko – Na silničním tahu mezi Frenštátem a Vlčovicemi na Novojičínsku došlo v odpoledních hodinách, ve středu 25. července k dramatické dopravní nehodě, při které se střetla právě projíždějící řidička motocyklu se čtrnáctiletým chlapcem. Žena i chlapec po střetu utrpěli vážná, dle sdělení záchranářů život ohrožující poranění. 

Na místě zasahovali, jak pozemní posádky záchranné služby, tak i záchranářský vrtulník. Spolu s nimi i ostatní složky IZS.

K nehodě se aktuálně pro redakci serveru #ZpravyExtra.cz vyjádřil krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že zasahující záchranáři ošetřovali dvě zraněné osoby – chodce i motocyklistku, oba pacienty se život ohrožujícími poraněními.

Čtrnáctiletý chlapec byl v bezvědomí, utrpěl poranění hlavy a obou dolních končetin. „Lékaři museli zajistit jeho dýchací cesty intubací a převést dítě na přístrojem řízenou ventilaci. Po ošetření vnějších poranění a podání léků byl pozemní cestou přepraven na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava,“ uvedl Humpl.


ČTĚTE TAKÉ: Při střetu motocyklu s automobilem na Opavsku se zranili čtyři lidé
Zdravotnická záchranná služba, hasiči i policisté zasahovali v sobotu 7. července u vážné dopravní nehody na silnici mezi Opavou a obcí Komárov, kde se střetl motocykl s osobním vozidlem. K nehodě došlo čtvrt hodiny po sobotním poledni. 

Do stejného zdravotnického zařízení musela být letecky transportována rovněž dvaačtyřicetiletá žena. „Záchranáři ji nalezli po svém příjezdu mimo vozovku s poruchou vědomí. Také o její dýchání se musel postarat přístroj, neboť spontánní ventilace selhávala,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranné služby a upřesnil, že prvotní vyšetření lékařem záchranné služby ukazovalo na vícečetná poranění, a to v oblasti hlavy, hrudníku a končetin.

Příčiny nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR.

-jb, (red.)

 

Komentáře