Sdílejte
FK Teplice VS AC Sparta Praha foto: fkteplice.cz / official.

Teplice – Poslední březnový den bude ve znamení velkého fotbalového svátku. Na Stínadla přijede v rámci 22. kola HET ligy pražská Sparta, aktuálně až šestý tým tabulky. Tepličtí jsou osmí a na Stínadlech jsou mírným favoritem, vždyť v aktuální sezóně přes svými fanoušky ani jednou neprohráli! Šlágr FK Teplice – AC Sparta Praha se hraje na Stínadlech od 18 hodin.

Myslím si, že Sparta je určitě hratelná, momentálně se jí nějak nedaří. My navíc doma máme sílu, tak doufám, že to potvrdíme,“ věří v zisk tří bodů záložník Daniel Trubač, který se ve výborném světle předvedl v dresu reprezentační „21“.

Optimistou je i zkušený Jan Rezek. „Dáme do zápasu vše. Sparta je pro nás velkou motivací, doufám, že jí potrápíme. Bude to svátek. Doufám, že přijde hodně lidí a že jí porazíme.“

Tepličtí se během reprezentační přestávky dávali do kupy. „Nechci říct, že jsme dobíjeli baterky, to se říká pokaždé. Spíš jsme se dostávali z velkého počtu zraněných, potrénovali jsme,“ přibližuje Rezek. Také on v minulých zápasech nehrál, trápila ho prasklina ve svalu. „Potřebovalo to svůj čas. Už jsem se zapojil do tréninků. Ale nevím, jestli budu moct hrát, rozhodne až kontrolní sono.“

Sparta odehrála před reprezentační přestávkou dva zápasy pod novým trenérem Pavlem Hapalem, ani jednou ale nevyhrála (1:1 v Karviné, 3:3 se Slavií). Během pauzy nový kouč povolal zpět do kádru Váchu s Biabianym, není tedy vyloučeno, že v sobotu zasáhnou do hry. „Myslím si, že Pavel Hapal dá hře Sparty řád, že tým dá dohromady. V zimě se ve Spartě příchodem Stancia a Kangy zvýšila kvalita,“ upozorňuje Rezek.

Skláři se budou v sobotu spoléhat na vlastní fanoušky. „Každému se doma hraje lépe před svými fandy, každému fotbalistovi jejich povzbuzování pomáhá,“ říká za všechny v kabině Trubač. „Věřím, že fandů dorazí více než osm tisíc, že Sparta je lákadlo nejen pro nás, ale i pro ně,“ přidává Rezek.


ZE SPORTU: Dubský klub Leonidas gym přivezl zlaté Mongkony mezinárodního poháru České republiky


A proč zmiňuje osmitisícovou hranici? V případě, že do hlediště dorazí více než osm tisíc diváků, se totiž bude losovat šťastný majitel Fordu Ká+. „Mně se to autíčko líbí, vejdu se do něj. Jen někteří kluci v kabině by asi měli problém, třeba Jeřábek by musel vytrhnout přední sedačku a sedět vzadu,“ culí se Jan Rezek. Najde Ford Ká+ v sobotu nového majitele? A porazí Teplice Spartu?

fkteplice.cz
(red.)

Komentáře