Sobota, 31 července, 2021

Magistrát města Zlína se rozhodl darovat respirátory seniorům

NEJČTENĚJŠÍ

Město Zlín začalo aktuálně reagovat na výrazně se zhoršující pandemickou situaci v České republice a aktuálně se rozhodlo zcela zdarma distribuovat ve svém regionu respirátory třídy FFP2 seniorům ve věku od sedmdesáti let výše. Nejen na Zlínsku je současná situace s nákazou covidu-19 více než-li dramatická.

„Na začátku týdne jsme oslovili zlínského výrobce respirátorů, společnost SPUR, s žádostí o informaci, v jakém termínu a za jakých podmínek by nám mohli dodat 67 500 ks respirátorů, “ uvádí primátor Jiří Korec v tiskové zprávě.

Po obdržení první várky respirátorů je zaměstnanci magistrátu začali okamžitě balit do sáčků po pěti kusech. Začali je rozvážet do Domů s byty zvláštního určení a 9 poskytovatelům pobytových služeb. Následně se pak budou respirátory distribuovat prostřednictvím České pošty do schránek všem zlínským seniorům ve věku nad 70 let.

Generální ředitel společnosti SPUR Tomáš Dudák k aktuální situaci uvádí: „Ačkoliv jsou naše výrobní kapacity nyní maximálně vytíženy, podařilo se nám najít cestu, jak pomoci městu Zlín a poskytnout nano respirátory seniorům, kteří zde žijí a potřebují nejvyšší možnou ochranu před šířením koronaviru.“

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu