Sobota, 18 září, 2021

Mladíka transportoval do nemocnice vrtulník. Vypadl z okna domu

NEJČTENĚJŠÍ

V těžkém stavu transportoval vrtulník Letecké záchranné služby mladého muže, který v pátek kolem 16. hodiny vypadl z okna bytového domu v Havlíčkově ulici v Pardubicích.

Podle informací portálu ZprávyExtra.cz pád mladíka nesouvisí se sebevraždou a pravděpodobně šlo o nešťastnou nehodu. Mladý muž před pádem z okna seděl v okně.

„Mohu potvrdit, že dvacetiletý mladík vypadl ze čtvrtého patra. Veškeré okolnosti pádu zjišťujeme,“ sdělila policejní mluvčí Markéta Janovská.

Na místě zasahovali záchranáři, kteří museli kvůli kritickému stavu pacienta přivolat vrtulník Letecké záchranné služby. „Mladík utrpěl těžké zranění horní poloviny těla. Byl připojen k umělé plicní ventilaci a transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové,“ sdělil mluvčí krajských záchranářů Aleš Malý.

Zhruba na půl hodiny bylo kvůli přistávajícímu vrtulníku uzavřeno několik ulic.

„Uzavírali jsme část ulice K Polabinám a část ulice Palackého, aby proběhl hladký transport pacienta sanitkou k vrtulníku, který přistával u Masarykova náměstí,“ uvedl mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora.

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu