Sobota, 31 července, 2021

Na tahu mezi Olomoucí a Přerovem zemřel při nehodě jeden z řidičů

NEJČTENĚJŠÍ

V neděli v dopoledních hodinách došlo k tragické dopravní nehodě na hlavním tahu mezi Olomoucí a Přerovem. Po střetu dvou osobních aut na místě zemřel jeden z řidičů. Druhý řidič vyvázl z dopravní nehody s lehkým zraněním. Silnice byla na několik hodin uzavřená a policisté odkláněli dopravu přes objízdné trasy.

K tragické dopravní nehodě došlo pár minut před devátou hodinou dopolední na silnici D55 mezi obcemi Olomouc a Krčmaň. Na místo okamžitě vyrazili policisté a záchranáři.

„Podle prvotních informací jel řidič vozidla Škoda Fabia po silnici č. 4353 od obce Grygov na Velký Týnec. Na křižovatce s komunikací D55 (poblíž čerpací stanice PHM) zřejmě nedal přednost v jízdě řidiči vozidla Audi A6 jedoucí po hlavní pozemní komunikaci z Olomouce na Krčmaň. Došlo ke střetu vozidel,“ sdělil mluvčí krajské policie Libor Hejtman.

Při nehodě utrpěl vážná zranění 71letý řidič vozidla Škoda, který na místě podlehl zraněním.

„Na místě byli dva zranění muži. Řidič staršího věku byl zaklíněn v osobním automobilu, musel být vyproštěn pomocí hasičů a speciálních technik. Probíhala u něj resuscitace za pomoci hasičského záchranného sboru. Naše lékařská převzala resuscitaci, přes velké poranění a ztrátu krve se nepodařilo muže zachránit. Lékařka musela konstatovat smrt na místě,“ sdělila portálu ZprávyExtra.cz krajská mluvčí záchranné služby Lucie Urbanová.

Druhý zraněný byl 49letý řidič druhého automobilu. „Ten utrpěl zhmožděniny a zranění lehčího charakteru, byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci na oddělení urgentního příjmu,“ uvedla Urbanová.

Řidič se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která byla podle mluvčí negativní.

Místo tragické dopravní nehody bylo po dobu vyšetřování a odklízení následku nehody uzavřené a policisté odkláněli dopravu přes okolní obce. Provoz se podařilo obnovit před polednem. Policisté odhadli škodu na 100 tisíc korun.

„Veškeré příčiny a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování,“ dodal mluvčí Hejtman.

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu