Sobota, 31 července, 2021

Násilník v Chocni rozmlátil policejní auto, nadýchal 2,76 promile

NEJČTENĚJŠÍ

Po novém vozidle se museli v sobotu nečekaně poohlédnout policisté v Chocni na Orlickoústecku. 32letý muž, který byl podezřelý z napadení přítelkyně, totálně zničil čelní sklo a zrcátko policejníhi vozu.

Muž měl dopoledne v bytě napadnout partnerku před zraky jejích dětí. Žena se bála o život a raději odešla. Zpátky se vrátila, až když její přítel doma nebyl. Zavolala policejní hlídku a ta ženu přijela vyslechnout.

Vše by se obešlo bez komplikací, kdyby ovšem podezřelý muž znovu nešel okolo a neviděl před domem stát policejní auto. Chytil ho podle svědků nebývalý vztek. Vzal kus plechu, který našel na ulici a tak dlouho do čelního skla mlátil, až do něj udělal díru.

“Tím to ale neskončilo. Muž pak kopem ještě poničil zpětné zrcátko,“ popisuje další běsnění policejní mluvčí z Ústí nad Orlicí Lenka Vilímková.

Podezřelý se ještě pokusil od automobilu utéct, ale policisté byli rychlejší. Dopadli ho opodál. “Zadržený byl opilý. Nadýchal 2,76 promile alkoholu, a proto skončil na záchytné stanici,“ dodala Vilímková.

Jen pro představu – taková hodnota odpovídá vypitým více než dvěma litrům vína. Mužova zlost poslala policejní vozidlo rovnou do servisu a policisté si tak museli vzít náhradní vůz. Škoda je dvacet tisíc korun.

Muž zatím z ničeho obviněný není, ale podle kriminalistů je podezřelý hned ze dvou trestných činů, a to výtržnictví a poškozování cizí věci. Hrozily by mu dva roky vězení.

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu