Sobota, 31 července, 2021

Poslední šance nakoupit dětské oblečení: Lidé berou obchody útokem

NEJČTENĚJŠÍ

Kvůli nařízení vlády, které opět znemožní nákup dětského oblečení, se u prodejen tvoří fronty. Lidé nařízení vlády kritizují i na internetu, hlavně v souvislosti s tím, že květinářství zůstávají otevřená. Je to nelogické, zní z postů na twitteru i facebooku.

Poslední šanci koupit dětem boty a oblečení před začátkem jara využili mnozí rodiče. Například v Praze se utvořila fronta čítající až desítky rodičů s dětmi. Někteří na sobě nemají ani ochranu dýchacích cest.

Obchodní centrum Černý Most je doslova plné lidí. Veškeré obchody a obchůdky, které jsou stále ještě otevřené, praskají aktuálně ve švech. Hypermarket Globus je dle portálu ZprávyExtra.cz zaplněn na 96 procent. Lidé stojí u pokladen dlouhé fronty. Podobně jsou na tom všechny pražská nákupní centra. Obdobně vypadá situace v celém Česku.

„Potřebujeme nutně jarní boty pro malého. Nemáme jim co dát na nohy. Čekáme tu už přes půl hodiny,“ popsala jedna z maminek před obchodem.

„V každém případě nemáme z toho vůbec radost. Žačíná jaro, malý má první boty a potřebujeme to vyzkoušet. Opatření jsou velmi nepříjemná, ale pokud to bude jen na tři týdny, tak se to bude dát vydržet,“ řekla další maminka.

Frontu před jiným obchodem s botami pro děti okomentovala v sobotu na facebooku i Denisa. „Když potřebuješ dětem koupit celoroční boty, aby nechodily pořád ve sněhulích, a zjistíš, že budeš čekat minimálně hodinu? A ano přes net to kupovat nemůžeme, musíme to vždy vyzkoušet, takže kdo má podobný problém, vemte si s sebou pořádné oblečení a svačinku,“ poradila.

„Dětem nekoupíme boty, bundu ani sešit, ale nevadí, můžeme si koupit krásnou kytičku. Vláda zavřela zdravé lidi do lágru bez možnosti návštěv, způsobila jim starosti a stres, poštvala na vlastní obyvatele armádu a efekt bude za tři týdny minimální, nebo žádný,“ napsal v sobotu na sociálních sítích Dominik.

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu