Sobota, 18 září, 2021

Prezidentu Miloši Zemanovi je líto ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO)

NEJČTENĚJŠÍ

Prezident republiky Miloš Zeman aktuálně prohlásil v televizním pořadu Partie na TV Prima, že mu je líto ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) s tím, že kdyby si pan ministr odpočinul, bylo by to dobře. Pozoruje na něm syndrom vyhoření.

„Ale znova opakuji, nebyl to špatný ministr. Udělal kus práce. A teď mně připadá, že už je velmi, velmi unavený,“ odpověděl prezident na dotaz, zda by měl Blatný skončit. Dodal však, že změna ve vládě je v kompetenci premiéra Andreje Babiše (ANO). Řekl, že pokud mu premiér nějaký návrh změn ve vládě předloží, pak mu bez váhání rád vyhoví.

Premiér Babiš stále tají výměnu ministrů

Sám premiér Babiš v pátek 26. února na tiskové konferenci po jednání vlády vyloučil možnost, že by do konce března měli skončit ministři zdravotnictví doc. Jan Blatný a zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) a že by si tyto resorty vyměnily ANO a ČSSD.

Na místo Blatného tedy post ministra zdravotnictví by podle televize Prima měl nastoupit bývalý hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Sociální demokracie by tak získala ministerstvo zdravotnictví, ale přišla by o ministerstvo zahraničí. Zeman dnes o Běhounkovi řekl, že to byl úspěšný hejtman i úspěšný předseda asociace krajů a je to velmi schopný krizový manažer.

„Mně je ho (Blatného) líto. Já už jsem mu to říkal, říkal jsem při jeho jmenování, že přichází z parku do džungle a ta džungle ho sežrala,“ řekl dnes Zeman na adresu Blatného. Dodal, že by bylo sprosté se Blatnému posmívat. „Já vzhledem k některým jeho tiskovým konferencím na něm pozoruji syndrom vyhoření,“ uvedl. „Takže soucit, poděkování za vykonanou práci. Ale na druhé straně vidět k smrti vyčerpaného člověka, je smutné. A kdyby si odpočinul, možná, že by to bylo k dobrému,“ míní Zeman. „Ale znova opakuji, nebyl to špatný ministr. Udělal kus práce. A teď mně připadá, že už je velmi, velmi unavený,“ dodal.

blatny zeman
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) spolu s prezidentem republiky Milošem Zemanem. Zdroj: Facebook.com

Lékař v oboru pediatrie MUDr. Blatný je ministrem od konce loňského října. Nahradil svého předchůdce prof. Romana Prymulu, který skončil kvůli své „aférce„ kdy v rámci probíhajícího nouzového stavu, který „sám“ vyhlásil navštívil v nočních hodinách restaurační zařízení, které mělo být samozřejmě uzavřeno. Jeho „aféra“ se obratem stala velkým mediálním tématem.

Prezident Zeman rovněž v nedělním televizním pořadu ocenil postoj hejtmanů, kteří se podle něj s Babišem rozumně dohodli. Od opozice je podle něj trapné, když obviňuje vládu téměř jako kdyby si celý koronavirus vymyslela.

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu