Pátek, 17 září, 2021

Snowboardistka Ester Ledecká se zranila, na MS ve snowboardingu nenastoupí

NEJČTENĚJŠÍ

Snowboardistka Ester Ledecká na mistrovství světa nenastoupí do dnešního paralelního obřího slalomu, ani zítřejšího závodu v paralelním slalomu. Účastnit se nebude ani následného Světového poháru v Rogle. Ledecká se tak rozhodla při dnešní rozcvičce. Důvodem je zranění, které si Ester a její tým nepřejí specifikovat. Oznámila to její agentura Sport Invest.

Velmi smutná zpráva dorazila ze slovinského Rogle. Favoritka paralelního obřího slalomu a paralelního slalomu na snowboardu Ester Ledecká totiž do závodů mistrovství světa nakonec nenastoupí. Důvodem je její zranění.

Měl to být velký comeback globální sportovní hvězdy, která stále víc září v o hodně nablýskanějším a sledovanějším cirkusu alpského lyžování, do o něco skromnějšího a živelnějšího světa alpského snowboardingu.

Jenže šampionát ve slovinské Rogle se musí obejít bez sněhové obojživelnice. Ledecká bude na startu chybět.

„Držím pěsti organizátorům, aby byly závody úspěšné, a omlouvám se nejen jim, ale i všem svým fanouškům, partnerům a sponzorům, že mě dnes neuvidí bojovat o zlato,“ vzkázala Ledecká. „Na závody jsem se pečlivě připravovala a strašně se na ně těšila.“

Kvůli snowboardovému vrcholu sezony musela učinit nepříjemné rozhodnutí a vynechat lyžařský víkend ve Val di Fassa. Na MS je dnes na programu paralelní obří slalom, olympijská disciplína, v níž Ledecké zvítězila na OH v Pchjongčchangu i v roce 2017 při své poslední účasti na MS v Sierra Nevadě. V úterý se koná paralelní slalom, který STR vyhrála v roce 2015 na MS v Lachtalu.

Ledecká se na šampionát v Rogle soustředěně připravovala, vynechala kvůli němu i lyžařský víkend Světového poháru ve Val di Fassa. Nespecifikované problémy však všechno zhatily. Přesné potíže jsou zatím neveřejné, je známo, že Ledecká dlouhodobě bojuje s bolestmi v zádech. Už na olympiádě 2014 v Soči si prošla bolestivým peklem, následně ji ale pomohlo pravidelné cvičení.

Ledecká tak nezopakuje svůj kousek z roku 2017, kdy se zatím jedinkrát účastnila světových šampionátů ve dvou sportech. Při své lyžařské premiéře ve Svatém Mořici ještě sbírala zkušenosti, na snowboardovém šampionátu v Sierra Nevadě ale na béžovém sněhu obohaceném pískem ze Sahary získala zlatou medaili v paralelním obřím slalomu. V roce 2019 kvůli lyžařskému MS v Aare snowboardový šampionát v Utahu nestihla.

Podle plánu by mělo Ledeckou do konce sezony čekat ještě finále lyžařského Světového poháru v Lenzerheide. První tréninky sjezdu tam začínají přesně za dva týdny.

„Budu se svým týmem pracovat na tom, abych mohla závodit ve finále Světového poháru na lyžích v Lenzerheide,“ slíbila Ledecká.

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu