5.6 C
Prague
Středa, 14 dubna, 2021

Starostu zabilo auto na dvorku, našel ho syn

Ve čtvrtek večer tragicky zahynul starosta slovenské obce Selce Ján Kupec. Za zatím neznámých okolností muže přejelo auto na jeho vlastním dvorku. Zaklíněného pod autem ho měl najít jeho syn, který následně přivolal pomoc. Muž byl s vážnými zraněními převezen do nemocnice, během cesty však na následky zranění zemřel. O tragické události informoval slovenský web BBonline.sk.

Ve čtvrtek ve večerních hodinách zasáhla slovenskou obec Selce u Banské Bystrice tragická zpráva. O život přišel její starosta Ján Kupec. Ten zemřel ve věku 52 let. Okolnosti jeho úmrtí jsou předmětem policejního vyšetřování. K celé tragédické události došlo, když ho zabilo auto na jeho vlastním dvorku. Krátce předtím z něj měl vystoupit a vytahovat z něj nákup.

Bolestivý pohled se měl naskytnout starostovu synovi. Právě ten našel otce zachyceného pod autem. Chlapec okamžitě přivolal pomoc. Podle informací slovenských médií se nakonec muže podařilo vyprostit až hasičům. Byl ale velmi vážně zraněn a po převozu do nemocnice zemřel.

Web Priekopnik.sk dodává, že starosta Ján Kupec se měl v oné osudové chvíli vrátit domů z nákupu. Auto, z něhož vystoupil, se však z neznámých příčin rozjelo a zasáhlo ho. Informaci o tom, že nepřežil, potvrdila pro web i mluvčí záchranářů Alena Krčová. „Mohu potvrdit zásah záchranářů, které jsme vyslali na pomoc ke zraněnému muži. Vzhledem k jeho vážnému stavu ho museli uvést do umělého spánku a v kritickém stavu transportovat do nemocnice,“ uvedla mluvčí.

Ján Kupec působil na postu starosty v obci Selce dlouhá léta a nečekanou ránu osudu si tak nikdo z občanů nemůže vysvětlit. Okolnosti noční tragédie vyšetřuje nadále policie. Na obecním úřadě v obci u Banské Bystrice už visí černý prapor a před vchodem hoří svíčky.

PRÁVĚ SE STALO

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMOVA