ALBÁNIE / V Albánii v horách na horské silnici v pátek 3. července zabili neznámí útočníci dva české občany. Michal Svatoš a Anna Kosinová byly podle zahraničních médií zastřeleni. Jejich vozidlo shodili útočníci ze skály, protože chtěli aby to vypadalo jako dopravní nehoda.

K obrovské tragédii došlo v pátek ve večerních hodinách v Dukagjinu v severní části Albánie v horské oblasti národního parku Theth, místo patří mezi turisty k nejoblíbenějším. Policie již potvrdila jména obětí, Anna Kosinová a Michal Svatoš se staly obětí loupežné vraždy. Policie na místě činu našla útočné pušky AK-47, takzvané kalašnikovy, píše albánský deník Albanian Daily News.

„Jeden z útočníků s nimi mohl jet ve vozidle,“ řekl mluvčí policie. Vrazi ukradli podle dostupných zpráv všechny věci svých obětí,“ píše deník Albanian Daily News.

Policie v souvislosti s případem zavražděných českých turistů zadržela již 16 lidí. Ve vozidle, ve kterém Anna Kosinová a Michal Svatoš cestovali, byly nalezeny otisky prstů, které nepatří ani jedné z obětí. Vzhledem k teorii policie, že jeden z útočníků s nimi jel v autě, se spekuluje o tom, že s nimi mohl jet jako průvodce a záměrně je zavedl do smrtelné pasti, kde čekali jeho komplicové. Podle informací zahraničních médií byli oba zastřeleni zezadu ranou do hlavy.

Vozidlo s těly obou českých turistů našel jeden z místních obyvatel nedaleko místa zveného Prekal u města Škodra. Policie na místo ihned vyslala detektivy a začala zajišťovat stopy a svědky.

Komentáře