Sobota, 31 července, 2021

Teplé počasí vystřídá zima. O víkendu se ochladí, do hor se vrátí sníh

NEJČTENĚJŠÍ

Jarní počasí v pátek ukončí ochlazení. O víkendu se podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ochladí až o 10 stupňů. Nejvyšší denní teploty mají o víkendu dosáhnout jen na 9 stupňů a na horách, zejména v Beskydech, znovu připadne čerství sníh.

Česko si poslední týden v únoru užívá příliv teplého počasí. Padaly teplotní rekordy, na některých místech bylo až 20 stupňů. V pátek do Česka začne proudit studený vzduch a postupně se bude ochlazovat. Během dne bude podle meteorologů jasno až polojasno, zpočátku místy mlhy nebo zataženo s nízkou oblačností. Od severozápadu pak bude oblačnosti přibývat a odpoledne bude místy dokonce pršet. V polohách nad 1 000 metrů může začít k večeru i sněžit.

Nejvyšší teploty se podle ČHMÚ vyšplhají na 12 až 16 °C, na severozápadě a při déletrvající mlze nebo nízké oblačnosti bude pouze kolem 8 °C. V 1 000 m na horách by mohlo být kolem 11 °C a na severu a severozápadě kolem 6 °C. Vát bude zpočátku většinou slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, postupně mírný severozápadní 2 až 6 m/s.

Přes noc se bude nadále ochlazovat, meteorologové očekávají oblačno až polojasno a ojediněle přeháňky. Na severu a severovýchodě bude v noci většinou zataženo a místy přeháňky a v polohách nad 600 m může začít sněžit, a to zejména v Beskydech. Nejnižší teploty klesnou ke 2 až –2 °C.

russian winter 4546833 1280
O víkendu se ochladí až o 10 stupňů, do hor se vrátí sníh Zdroj: Pixabay

Předpověď počasí na víkend

O víkendu se ochladí až o 10 stupňů, do hor se vrátí sníh. O víkendu se ochladí až o 10 stupňů, do hor se vrátí sníh.

V sobotu ČHMÚ předpovídá většinou oblačno, ojediněle přeháňky. Na severu a severovýchodě má být zataženo, místy přeháňky. V polohách nad 600 m bude sněžit. I když později začne oblačnosti ubývat, nejvyšší denní teploty dosáhnou jen 5 až 9 °C. Vát bude mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s, který bude večer slábnout.

V neděli sluneční paprsky vysvitnou. Má být oblačno až polojasno a mlhy jen ojediněle. Nejvyšší denní teploty ale dosáhnou stejně jako v sobotu maximálně 5 až 9 °C. V noci budou nejméně −3 °C a vát bude severozápadní vítr 1 až 4 m/s.

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu