Pátek, 17 září, 2021

Třetí stupeň požárního poplachu: V Chrastavě hoří továrna

NEJČTENĚJŠÍ

V Chrastavě na Liberecku se před 13. hodinou začal valit hustý černý dým. Podle zprávy od místních obyvatel hoří v areálu firmy Grupo Antolin, která vyrábí polyuretanové díly pro autoprůmysl v areálu u nádraží. Kvůli požáru byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Zastavený je i provoz na železnici.

„Nyní jsme v prvopočáteční fázi,“ informoval mluvčí hasičů LK Jakub Sucharda. „Na místě aktuálně zasahuje sedm jednotek, další jsou na cestě,“ komentoval. Podle dalších zdrojů redakce ZprávyExtra.cz by se mělo jednat o požár ve firmě Grupo Antolin Bohemia.

Policejní mluvčí portálu ZprávyExtra.cz sdělil, že policisté z areálu evakuovali zhruba sto lidí, hrozí nebezpečí výbuchu plynu. Policie situaci monitoruje s využitím vrtulníku.

„Zatím je to bez zranění,“ uvedl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Podle informací na webu firmy se v Chrastavě zaměřují na výrobu s chemickými procesy. „V Chrastavě se soustředíme na výrobu s chemickými procesy – konkrétně vyrábíme polyuretanovou pěnu. Areál společnosti využíváme také jako logistické centrum pro skladování vstupního materiálu a hotové výroby, pro výrobu náhradních dílů a přebalování volných komponentů,“ uvádí společnost.

I více než hodinu po ohlášení požáru bylo podle místních obyvatel z dálky vidět, že střechou haly stále šlehají k nebi plameny.

Video: Požár haly v Chrastavě

Lidé v okolí by podle doporučení neměli větrat. Z bezpečnostních důvodů je zastaven provoz na železniční trati Liberec–Chrastava.

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu