2 C
Prague
Středa, 24 února, 2021

Tři roky od vraždy novináře Kuciaka má matka jeho snoubenky zase důvod žít

Dnes jsou to na den tři roky od brutální vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Matka zavražděné mladé ženy, Zlatica, na tragédii stále často vzpomíná, nyní má ale alespoň důvod k veselejším myšlenkám. Stará se totiž o miminko!

Ani tři roky po brutální vraždě, která otřásla Slovenskem a vedla k pádu vlády, není případ uzavřený, osudem části obžalovaných se totiž ještě bude zabývat slovenský nejvyšší soud.

„Máma Martiny Zlatica Kušnírová (55) žije na východě Slovenska v malé vesnici nedaleko Prešova a nově má ve svém opatrování malé miminko. I díky tomu je vzpomínání na zavražděnou dceru o něco lehčí,“ píše zpravodajský portál Nový čas.

Smutek ale prý prožívá stále stejně intenzivně, se smrtí dcery a jejího snoubence se prý nesmířila dodnes. A to navzdory tomu, že střelec i zprostředkovatel vraždy už od soudu odešli s pravomocnými rozsudky. Údajní objednavatelé popravy novináře a jeho milé stále čekají na verdikt nejvyššího soudu.

„Když jsem se jim tehdy nemohla dva dny dovolat, tak jsem jim nechala vzkaz – jestli se na mě kvůli něčemu zlobí, tak ať mi aspoň dají vědět, že jsou v pořádku,“ vypráví Zlatica.

Přesto má nyní těžce zkoušená žena alespoň jeden důvod k radosti. Protože je profesionální náhradní matkou, stará se už pár měsíců o nyní osmiměsíční miminko z dětského domova.

„Je to děvčátko a je to zlatíčko. Připomíná mi Martinku, když byla malá. Do péče jsem holčičku dostala před Vánocemi. A občas aspoň přijdu na jiné myšlenky,“ svěřila se Zlatica.

NEJNOVĚJŠÍ

AKTUÁLNÍ ZPRÁVY

- reklama -