Sobota, 18 září, 2021

„Úplně se klepu. Sedím a brečím“, říká Babišová po vyhrožování rodině zastřelením

NEJČTENĚJŠÍ

Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika Babišová se údajně rozplakala po slovech svého muže, že kdosi chtěl zastřelit členy jeho rodiny. Premiér Andrej Babiš to uvedl v nedělním pořadu Partie Terezie Tománkové CNN Prima NEWS. Andrej Babiš v neděli ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že kvůli hrozbě manželku poslal mimo republiku, konkrétně do Dubaje. Monika Babišová webu Blesk zprávy sdělila, že se kvůli tomu „klepe“ a nic o tom nevěděla.

„Teď tady sedím a brečím. Nikdy mě nenapadlo, že by někdo chtěl ublížit mně a dětem, když my žádnou politiku neděláme a za nic nemůžeme,“ řekla Monika Babišová webu Blesk zprávy s tím, že se z ní „úplně klepe“.

Monika Babišová takto reagovala poté, co její manžel Andrej Babiš ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že někdo chtěl jeho rodinu zastřelit. „Osmého ledna mi řekla policie, že je člověk, který chce zastřelit mou rodinu. Měli jsme hlídaný barák, ten člověk byl zatčen ve Španělsku. A ano, moje žena šla do Dubaje, protože se bála,“ řekl Andrej Babiš v nedělním pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Manželka předsedy vlády do Dubaje odletěla však i přes doporučení ministerstva zahraničních věcí, které lidem radilo nikam necestovat. O ohrožení sebe a svých dětí se navíc měla dozvědět až nyní, když Babiš promluvil v pořadu Partie Terezie Tománkové. „Nechci to komentovat, protože moje žena to nevěděla. Dozvěděla se to až teď. Proto jsem ji vyhnal pryč,“ prohlásil Babiš ve vysílání CNN Prima NEWS.

Policie ČR potvrdila, že se výhrůžkou premiérovi zabývá. „Kriminalisté ve věci podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí do vazby. Muž je v současné chvíli stíhán vazebně,“ uvedli policisté na Twitteru.

Andrej je psychicky vyčerpaný, říká Babišová

Monika Babišová však svého muže hájí. „Andrej dělá, co může, je na pokraji sil, psychicky vyčerpaný – a tohle všechno musí snášet,“ uvedla Monika Babišová pro Blesk Zprávy.

Babiš zmínil ve studiu také vlnu demonstrací, kdy lidé nadávají politikům přímo před jejich domy. „Když nám křičeli před barákem, že jsme fašisti, tak rodina byla doma,“ podotkl premiér Babiš.

Později se nespokojení lidé s vládními nařízeními vydali také před domy vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD), ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) nebo ministra školství Roberta Plagy (ANO). Při protestech nechyběly transparenty, černé vlajky, ale ani rakve či kříže.

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu