5.6 C
Prague
Středa, 14 dubna, 2021

V březnu bude teplo, pak udeří mráz

Na začátku března se v České republice bude vyskytovat výrazně teplé počasí se sluncem. Konec prvního týdne ale přinese citelné ochlazení. Meteorologové uvedli, že by třetí měsíc v roce měl být teplotně slabě nadprůměrný a sušší.

Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav s tím, že v průběhu prvního týdne měsíce března by teploty měly přesáhnout 10 stupňů Celsia. Ve čtvrtek přitom by mělo být až 12 stupňů. O víkendu se ovšem dostaví výrazné ochlazení. V neděli by se teploměr měl dotknout maximálně asi jednoho stupně.

V dalších březnových týdnech by ale do Česka mělo opět přijít teplejší počasí. Druhá polovina března by podle informací meteorologů měla být teplotně slabě nadprůměrná. Průměrná teplota v zemi přitom pro období od 1. do 28. března činí 2,7 stupně Celsia.

„Období jako celek bude pravděpodobně srážkově průměrné až slabě podprůměrné s úhrny v jednotlivých týdnech většinou od 4 do 8 mm,“ uvedl ve svém měsíčním výhledu Český hydrometeorologický ústav.

Nejnižší průměrná teplota v tomto období přitom byla naměřena v roce 1987, jednalo se o mínus 3,3 stupně. Nejvyšší naopak v roce 1990, kdy průměrná teplota činila 6,5 stupně nad nulou.

PRÁVĚ SE STALO

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMOVA