Sobota, 18 září, 2021

V Kopřivnici hořel byt, evakuovány byly tři desítky obyvatel

NEJČTENĚJŠÍ

V Kopřivnici zasahovali v sobotu 27. února ráno profesionální i dobrovolní hasiči u požáru kuchyňské linky a umakartového jádra v jednom z bytů ve Francouzské ulici. Plameny napáchaly škodu za 100 tisíc korun, jedna osoba se nadýchala kouře a skončila v péči zdravotnické záchranné služby. Na místě zasahovali také policisté.

O požáru informoval krajský mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák s tím, že ještě před příjezdem hasičů na místo dorazili policisté. Ti slyšeli z bytu volání o pomoc, vyrazili tedy dveře a zachránili z něj jednu osobu. Do péče si ji následně převzali zdravotníci, kteří ji odvezli do nemocnice.

„Hasiči v dýchací technice natáhli dopravní a útočné vedení a požár v bytě zlikvidovali jedním vodním proudem. Zasažena byla kuchyň, umakartové jádro a stupačky,“ sdělil Kozák.

V průběhu zásahu bylo z domu hasiči a policisty evakuováno 34 osob.

„Příčina vzniku požáru je v šetření, všichni obyvatelé se poté, co hasiči dům odvětrali přetlakovou ventilací, mohli vrátit zpět do svých bytů,“ doplnil k ranní události mluvčí hasičů.

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu