4 C
Prague
Středa, 14 dubna, 2021

Zemřel velký talent italské ligy Willy Ta Bi, bylo mu 21 let

Po dlouhém boji s rakovinou zemřel v pouhých jednadvaceti letech fotbalový talent z klubu Atalanta Bergamo Willy Ta Bi. Šampion juniorské italské soutěže původem z Pobřeží slonoviny skonal ve své domovině, příčinou měl být nádor, který mu napadl játra.

Willy Ta Bi strávil poslední měsíce před smrtí ve své vlasti, informoval web Football Italia. Zákeřné nemoci podlehl v úterý. Svůj poslední zápas odehrál mladík 14. června 2019, krátce předtím, než mu byla rakovina diagnostikována.

„Prezident Antonio Percassi a celá naše rodina z Atalanty jsou hluboce zarmouceni předčasným odchodem Willyho Braciana Ta Biho,“ uvedl klub na svých webových stránkách.

Lídr italské juniorské soutěže

„Krutý osud přerušil sen, který začal v dresu Nerazzurri v lednu 2019, příliš brzy. Willymu stačilo jen několik měsíců, aby si vybojoval vedoucí pozici v Primaveře (juniorská italská fotbalová soutěž, pozn. red.) a pomohl přivést Scudetto (malý štít, který smí na svých dresech nosit italské sportovní kluby, které v předchozí sezóně ve svém odvětví vyhrály titul, pozn. red.) zpět do Bergama. Především po sobě ale zanechal velký odkaz. Sbohem, Willy.“

Čest památce mladého fotbalisty vzdal i jeho krajan a legenda anglické Chelsea Didier Drogba. „Pobřeží slonoviny i fotbalový svět tě oplakávají, bojoval jsi proti zatracené nemoci stejně jako na hřištích –⁠ jako skutečný boss. Lídr!“ napsal bývalý kapitán na Twitteru.

PRÁVĚ SE STALO

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMOVA