Sobota, 31 července, 2021

Zemřela legenda cirkusového světa, principál Jaromír Joo

NEJČTENĚJŠÍ

Zemřela legenda cirkusového světa, principál a milovník zvířat Jaromír Joo. Bylo mu 65 let. Oznámil to Cirkus Jo-JOO na svých oficiálních facebookových stránkách.

„S bolestí v srdci za celou rodinu Joo oznamujeme, že dnes zemřela legenda cirkusového světa, veliký milovník zvířat a showman principál Jaromír Joo. Manžel, tatínek, dědeček, bratr bude vždy žít dál v našich srdcích. Nikdy na tebe nezapomeneme, uvedl na facebookovém profilu Cirkus Jo-Joo.

Jaromír Joo se narodil 30.8.1955 v Rychnově nad Kněžnou rodičům Jaromírovi a Stanislavě Joo. Od dětských let se věnoval tréninku v cirkusové manéži, především žonglování a provazochodectví. Během působení v Československých cirkusech a varieté byl zařazen jako artista již zmíněných disciplín.

Působil také ve Varieté Praha v Lucerně a v brněnském varieté Rozmarýn. Zúčastnil se festivalu na Kubě. Hostoval také v Mongolsku, Rusku a tehdejší NDR.

Po revoluci založil svůj vlastní podnik, jehož je jediným vlastníkem čímž navázal na rodinnou historii předků. Je ženatý s manželkou Marcelou, má dvě děti: Patrika a Marcelu.

Jaromíra Joo jsme mohli vidět v manéži při žonglérském vystoupení. Ale hlavně při unikátním výcviku leoparda, který jako jediný v Evropě vystupoval pouze na vodítku bez ochranné klece. Této ojedinělé důvěry mezi šelmou a člověkem získal dlouhodobým koncepčním výcvikem, při kterém razil heslo cukru a trpělivosti. O čemž svědčí desatero dobrého krotitele.

NEJNOVĚJŠÍ

Covid-19 celosvětově způsobil 6,9 milionu úmrtí

Podle nové analýzy Institutu pro zdravotnické metriky a vyhodnocování (Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME) na lékařské fakultě University of...

K tématu