Na zahradě rodinného domu v obci Žabokrky shořely autovraky Zdroj: HZS Královehradeckého kraje

ŽABOKRKY / Několik jednotek hasičů muselo zasahovat v noci ze soboty na neděli 8. listopadu u požáru vraků osobních vozidel na dvoře u rodinného domu v obci Žabokrky na Náchodsku. Informovala o tom mluvčí krajských hasičů Martina Žahourková.

„Požár nahlásil na operační středisko soused, který jako první zpozoroval plameny na dvoře domu. Na místo události v 02:24 hodin vyjeli profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Hronova a Velkého Poříčí. Při příjezdu první jednotky bylo zjištěno, že hoří několik vozidel, která byla určena k likvidaci,“ uvedla Žahourková.

Hasiči rychlým zásahem zabránili rozšíření požáru na sousední objekt domu, u kterého došlo k poškození okenních tabulek a zakouření prostoru.

Plameny kromě jedenácti nepojízdných autovraků zničily také kůlnu se dřevem a pneumatikami.

Hasiči dostali požár pod kontrolu v 03:22 hodin a uhasili po páté hodině ráno. Šetření ukázalo, že pravděpodobnou příčinou vzniku požáru byla technická závada na jednom z autovraků. „U něho došlo ke zkratu autobaterie a následnému požáru,“ doplnila k příčině požáru Žahourková.

Hmotná škoda byla předběžně podle hasičů vyčíslena na 200 tisíc korun, uchráněné hodnoty na rodinném domě činí dva miliony korun. Při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn.

Komentáře
  • TAGY
  • požár
  • požár automobilu
  • požáry
Předchozí článek400 tisíc syrských dětí v Turecku nechodí do školy
Další článekV Hradci Králové na Pražském předměstí řádí vandal! Poškozuje tam vozidla