HRADEC KRÁLOVÉ / Krajský soud v Hradci Králové ve středu 7. května poslal na 17 let do vězení se zvýšenou ostrahou Jiřího Čonku, který podle obžaloby v lednu v Pardubicích surově a velmi agresivně napadl a okradl barmana.

Podle informací redakce ZprávyExtra.cz obžalovaný Čonka fyzicky napadl číšníka v pardubickém baru, tak otřesným a brutálním způsobem, že mu následně způsobil rozsáhlá mnohočetná poranění především v oblasti hlavy. Čonka barmana opakovaně udeřil láhví s alkoholem do hlavy a následně ho pobodal střepem. Aby toho nebylo málo, tak těžce zraněného barmana agresivní Čonka ještě okradl o finanční hotovost necelých 10 tisíc korun. Jednalo se pravděpodobně o tržbu, kterou měl barman u sebe.

„Byl to útok na důležitý orgán, tento útok je nutno označit ze soudně lékařského hlediska za krajně nebezpečný,“ stojí v obžalobě.

Kriminalisté po zadržení agresora Čonky uvedli, že se k útoku na barmana i ukradení peněz při výslechu přiznal. Čonka byl již v minulosti trestaný za majetkovou a násilnou trestnou činnost, z výkonu posledního trestu se vrátil pouze několik dní před útokem. Podle znalců se jedná o velmi agresivního člověka, který se jen velmi těžko může za čelit zpět do normálního života.

„Proti verdiktu se dnes nikdo neodvolal,“ sdělila Iva Matušková z hradeckého soudu.

Komentáře