Drony na závod Czech Truck Prix nevzlétnou. Autodrom chystá nasadit rušičku! Autor: redakce

Most – Mostecký automobilový okruh přivítá jubilejní 25. ročník svého nejprestižnějšího a nejnavštěvovanějšího podniku každoročního kalendáře. Závod Czech Truck Prix 2017 se uskuteční ve dnech 1. až 3. září. Bezpilotní drony budou návštěvníci muset nechat doma. Vedení Autordromu Most totiž po dobu konání závodů nasadí rušičku dronů!

 

Potvrdil to mluvčí mosteckého Autodromu Jan Foukla s tím, že pro celý areál autodromu v době konání závodů platí ZÁKAZ POUŽÍVÁNÍ BEZPILOTNÍCH LETOUNŮ (dronů) bez předchozího souhlasu společnosti AUTODROM MOST.

Souhlas není automatický. Žádost o povolení použít dron (formou e-mailové zprávy zaslané na adresu foukal@autodrom-most.cz) musí obsahovat jméno a příjmení žadatele, důvod použití dronu a kopii platného certifikátu Úřadu pro civilní letectví (UCL).

„K žádosti zájemci musejí připojit portrétní fotografii ve formátu jpg. Bude sloužit jako identifikační znak na kartičce, kterou vydáme majiteli dronu, jenž povolení získá,“ vysvětluje mluvčí Autodromu Most Jan Foukal.

„Upozorňujeme, že po dobu konání závodů bude v areálu autodromu v provozu RUŠIČKA DRONŮ!“ dodává mluvčí společnosti...

Víkendová Czech Truck Prix 2015 na mosteckém Autodromu je v plném proudu

Autor: Honza Vraný

Komentáře