GAC Motor uvádí modely GS8 a GA8. Autor: GAC Motor, official.

Doha/Kuvajt – Společnost GAC Motor, přední čínská automobilová značka, uvedla v Kuvajtu a v Kataru na trh dva nové vlajkové modely: GS8 je sedmimístné SUV a GA8 je luxusní sedan. Oba automobily představují pro transformaci společnosti GAC Motor na mezinárodní automobilku významný krok a potvrzují odhodlání společnosti poskytovat zákazníkům na celém světě nejkvalitnější automobily a služby.

Tato vozidla byla představena během události, které se zúčastnili významní hosté včetně velvyslance Čínské lidové republiky ve Státě Katar pana Li Chena, ekonomického a obchodního poradce Yanga Songa a hospodářského a obchodního poradce Čínské lidové republiky v Kuvajtu pana Chenga Rongru, protože rozvoj čínské značky na globálním trhu je čínskou vládou podporován.

„Budoucí rozvoj společnosti GAC Motor na trhu v Kataru vidíme velmi optimisticky a jsme odhodláni dodávat na místní trh další skvělé modely,“ uvedl zástupce GAC Motor. „Rok 2017 je rokem 29. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Katarem a my doufáme, že společnost GAC Motor tyto dvě země spojí ještě hlouběji a pomůže dále rozvíjet obchodní spolupráci.“

Sedmimístný model SUV GS8 a luxusní sedan GA8 jsou automobily vyšší třídy, které jsou vybaveny nejnovějšími motory 320T společnosti GAC Motor.

Karosérie GS8 je vyrobena z 95% vysoce pevné oceli, aby odpovídala severoamerickému standardu pevnosti střechy SUV. Integruje inteligentní jízdní asistenci, jako např. extrémní edici ESP (elektronická stabilizace) 9. generace, 360stupňový panoramatický zobrazovací systém, systém ACC (adaptivní tempomat) a osm airbagů. GS8 představilo svůj působivý výkon poprvé v Číně v říjnu 2016 a v dubnu se stalo nejprodávanějším vozidlem mezi SUV v plné velikosti na trhu.

Model GA8 má nejen nejlepší motor, převodovku a podvozek značky GAC Motor, ale také sofistikovanou a luxusní konfiguraci interiéru a vnější design. Využitím přírodního materiálu s nízkým obsahem těkavých organických látek (VOC) a čisticího filtru PM 2,5 v interiéru se model snaží zajistit ekologický zážitek z jízdy. Model GA8 má stejný pohonný systém jako model GS8 a stejně bohatý sortiment bezpečnostních prvků, které mohou usnadnit navigaci, upozorňovat na kolize a aktivně podporovat brzdění.

GAC Motor uvádí modely GS8 a GA8. Autor: GAC Motor, official.

Prezident společnosti GAC Motor Yu Jun poznamenal, že GAC Motor se rozvíjí díky budování své pozice na trhu vozů vyšší třídy, principu kvality a inovací a vstup modelů GS8 a GA8 na trh na Blízkém východu je klíčovým krokem společnosti při vstupu na světový trh jakožto mezinárodní automobilový výrobce se silnými stránkami v oblasti výzkumu, výroby a prodeje.

„Zaměření na špičkové trhy je jen začátkem rozšiřování distribučního kanálu. Nadále budeme posilovat své postavení v zemích iniciativy Pásu a stezky a na dalších rozvíjejících se trzích, v úmyslu máme také rozšiřování globálních obchodních aktivit a vstup na severoamerický a evropský trh se střední až vysokou úrovní povědomí o značce.“

Nejnovější úspěchy společnosti

Společnost GAC Motor vybudovala pro podporu své mezinárodní expanze celosvětovou prodejní a servisní síť, která pokrývá 14 zemí a na trh USA má vstoupit nejpozději do roku 2019, aby rozšířila svou působnost na špičkových automobilových trzích.

Ve snaze poskytovat globálním zákazníkům více kvalitních modelů se společnost GAC zaměřila také na rozvoj svého centra automobilového inženýrství GAC a rozšířila celosvětovou automobilovou síť výzkumu a vývoje, která je podporována technologickým centrem společnosti, špičkovými globálními dodavateli a výzkumnými ústavy.

Nové modely společnosti si získaly celosvětovou pozornost. Na mezinárodním autosalónu v Detroitu (NAIAS) v roce 2015 získala společnost GAC Motor ocenění „Inovace pro budoucnost“ od společnosti Yahoo Finance a během Mezinárodního autosalónu v Dubaji v roce 2015 se přední média, včetně agentur Reuters a Associated Press, vyjádřila o společnosti GAC Motor jako o „nejlepší čínské automobilové značce“.

V lednu 2017 se společnost GAC Motor vrátila na autosalón NAIAS. Její novinku GS7 ocenil deník New York Times jako „SUV hit nové generace“ a agentura Forbes se o něm vyjádřila jako o „impozantním celosvětovém debutu“.

Společnost GAC Motor si udržuje 85procentní kumulovanou míru růstu již šest let za sebou. V roce 2016 společnost prodala ve světě více než 380 000 vozidel. V prvním čtvrtletí roku 2017 bylo prodáno více než 120 000 vozů všech typů, což představuje meziroční nárůst o 68,4 %.

Společnost plánuje v následujících pěti letech představit na trhu 20 až 30 nových automobilů, z čehož devět bude představeno v roce 2017, včetně nových modelů GS7, GS3, GA4 a GM8, tří elektrických a dvou modelů s faceliftem.

„Pomocí integrace početných zdrojů a spolupráce s distributory a partnery se společnost GAC Motor snaží poskytovat špičkové produkty a služby zákazníkům na celém světě,“ uvedl pan Yu.

O společnosti GAC Motor

GAC Motor je dceřinou společností skupiny GAC Group, která vyvíjí a vyrábí vysoce kvalitní vozidla, motory, autodíly a automobilové příslušenství. V roce 2016 dosáhla meziroční míry růstu ve výši 96 procent, což je v daném období nejvyšší růst mezi čínskými značkami. Podle recenzí a hodnocení kvality služeb (IQS) agentury J.D.

Power pro asijsko-pacifickou oblast v roce 2016 se společnost GAC Motor umístila na 5. místě mezi všemi značkami, což je již čtvrtým rokem nejvyšší pozice mezi všemi čínskými značkami.

PSALI JSME: Veteráni Litvínov si užili úspěšný velký sraz historických vozidel

Autoři: Sukie Wong,
Taki Jiang
Redakce „ZE“

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE