Auto-sport, ilustrační foto. Autor: PixaBayport640PIX_Pixabay

Tokio (Japonsko) – Solární vůz týmu Osaka Sangyo University Solar vybavený články IBC společnosti Trina Solar vyhrál ve třídě „Dream Class“ mistrovství automobilů na elektrický pohon a nové energie „FIA Electric & New Energy Championship 2017.“

Společnost Trina Solar („Trina Solar“ nebo „Společnost“) oznámila, že solární vůz týmu Osaka Sangyo University („OSU“) Solar, vybavený články a moduly Interdigitated Back Contact (IBC) vyhrál ve třídě „Dream Class“ mistrovství elektrických automobilů „FIA Electric & New Energy Championship 2017″, které se konalo 5. srpna v závodě na okruhu Suzuka International Racing Circuit.

Společnost Trina Solar pracuje s týmem univerzity OSU od roku 2015. Moduly-OSU-S vyvinutý týmem solárních vozů univerzity OSU byl ze 100 % poháněn solárními články vyvinutými státní laboratoří PV Science a Technology společnosti Trina Solar (dále jen „SKL“) a pomohly týmu OSU dosáhnout dobrých výsledků.

Závod solárních automobilů má tyto významné cíle – Jak dosáhnout efektivnějšího a lehčího auta a jak mohou řidiči zvládat spotřebu energie v prostředí měnícího se slunečního světla po dobu 4 nebo 5 hodin. Není to jen závod, kde je důležitá pouze rychlost, ale má za cíl také poskytnout vzdělání mladým, kteří budou vytvářet zelenou budoucí společnost s udržitelnou a ekologickou solární energií.

Drony na závod Czech Truck Prix v Mostě nezvlétnou. Autodrom nasadí rušičky

Na mosteckém polygonu představí formule týmy budoucích inženýrů

Viceprezident společnosti Trina Solar a ředitel Státní laboratoře fotovoltaické vědy a technologie Dr. Zhiqiang Feng uvedl, že název závodu byl změněn z Poháru alternativních energií „The Alternative Energies CUP“ na Mistrovství vozů poháněných elektřinou a novými energiemi „The Electric & New Energy Championship“. V letošním roce byla sluneční energie přesunuta z alternativní energie do další třídy. Společnost Trina Solar dosáhla mnoha světových rekordů jakožto průkopník ve vývoji technologie výroby energie z fotovoltaických článků. U článků IBC používaných v solárních vozidlech jsme v dubnu letošního roku dosáhli efektivity konverze ve výši 24,13 %. Data a zpětná vazba získaná prostřednictvím spolupráce s týmem solárních vozidel OSU jsou také využívány ve výzkumu a vývoji.

Těšíme se na pokračování spolupráce s univerzitou OSU, mladými japonskými talenty a společnostmi, které rozvíjejí budoucí svět s fotovoltaickou energií.

O společnosti Trina Solar Limited

Trina Solar Limited je přední světovou společností v oblasti solárních fotovoltaických panelů, řešení a služeb.

Společnost Trina Solar byla založena v roce 1997 jako integrátor fotovoltaických systémů, dnes pomáhá získávat chytrou energii spolu s montážními podniky, distributory, zařízeními a developery na celém světě. Vedoucí postavení společnosti v tomto odvětví je založeno na špičkové kvalitě inovací, špičkové kvalitě výrobků, vertikálně integrovaných schopnostech a péči o životní prostředí.

Za nablýskanými veterány a skvělou zábavou do Kutné Hory – již podeváté

Autor: / Zdroj: 
Zhang Mi,
trinasolar.com,
Redakce „ZE“,
Protext (CTK)

Komentáře