Veteran Rallye Kutná Hora 2017. Autor: veterani-kh.cz (official) Protext (CTK)

Kutná Hora – Nádherné automobilové veterány vyrobené do roku 1942 můžete v srpnu obdivovat v Kutné Hoře. V kouzelných kulisách středověkého města Kutná Hora se o víkendu 19. – 20. srpna odehraje IX. Veteran Rallye Kutná Hora 2017, a Srpnové hodování.

Veteráni Litvínov si užili úspěšný velký sraz historických vozidel

Samotné město i okolní obce se již tradičně zaplní předposlední prázdninový víkend nádhernými vozy vyrobenými do roku 1940 a jejich posádkami oblečenými do dobových kostýmů. Záštitu nad rallye převzal generální ředitel Národního technického muzea pan Karel Ksandr.

Měření sil do vrchu Kaňk

Jedním z taháků celého víkendu je tradiční sobotní a nedělní závod do vrchu Kaňk. Každý rok měří své síly několik desítek naleštěných krasavců. Protože jsou auta výkonově naprosto rozdílná, nevítězí nejrychlejší účastník. Jedná o tzv. jízdu pravidelnosti, v níž se snaží závodníci zajet všechna kola ve stejném čase. Každý den se pojedou dvě jízdy a porovnány budou všechny čtyři časy. Vítězí ten, jehož časy se nejvíce blíží prvnímu zajetému.

Spanilá jízda po okolí Kutné Hory

Krásou starých strojů i výpravných kostýmů se mohou pokochat i obyvatelé obcí v blízkosti Kutné Hory, protože ani letos nebude chybět „spanilá jízda“. Majitelé historických vozidel v sobotu pravidelně vyjíždějí po okolí města a při této příležitosti navštíví některé zajímavé místo. Tentokrát povede jejich cesta do půvabného města Kouřimi s množstvím jedinečných historických památek.

Hvězdný program roztančí Palackého náměstí

IX. Veteran Rallye Kutná Hora 2017 a Srpnové hodování přinášejí zábavu pro celou rodinu po celý víkend. Pověstná jsou vystoupení populárních kapel a zpěváků. Letos přijaly pozvání skupiny a interpreti jako Sto zvířat, Hudba Praha, Slapdash, Fast Food Orchestra, My3.avi, Jamaron nebo Jay Delver. Nebudou chybět ani oblíbené soutěže, ochutnávky kvalitních potravin a nápojů značek kvality KLASA nebo kuchařská show. Sobotní oblohu večer osvítí velkolepý ohňostroj.

Autor: Mariana Pohlová
Ředitelka závodu,
veterani-kh.cz
Zdroj: Protext (ČTK)

Komentáře