Na snímku Josef Zickler - předseda ŘN - vlastenecké unie. Autor: Josef Zickler (archiv autora)

Sokolovsko / Mostecko –  Nedostává se zde 80 procent vysokoškolsky vzdělaných lidí, kdy jejich absence pomalu a jistě dopadá na kvalitu života občanů v těchto regionech. Předseda ŘN- Vlastenecká unie a kandidát na SENÁTORA NA SOKOLOVSKU. 

Josef ZICKLER  tvrdí: ponechme demokratickou volbu, ale využijme principu umístěnek. Na vysvětlenou uvedl:

Nic nového. Mimo jednoho lékaře v důchodovém věku neseženete v Karlovarském kraji jiného internistu s atestací sportovního doktora. To nemluvím o lékařích v oblasti pediatrie, stomatologie a nebo ortodontisty. Ale proč mluvím o specialistech, když už nejsou ani obvoďáci. Nespraví to neustálé podbízení se vylepšováním podmínek pro lékaře. To by se starostové, kteří se snaží řešit život ve svém regionu, museli rozdat i z vlastních trenek a nebude to k ničemu.

Jsou podle mě dvě cesty. Budu psát o té, o které se všichni bojí mluvit, ale všem je zřejmá. Poprvé jsem tuto myšlenku řekl v diskusi na Radiožurnálu. Přítomní pánové
Faltýnek, Okamura, Bartoš nereagovali. Nikdo nereagoval, ani kladně ani záporně.

Když jsem tu samou myšlenku přednesl několika zdejším starostům, tak se dá říci, že všichni reagovali spontálně souhlasně. Asi Ti tři výše jmenovaní nežijí v našem regionu.

Co je ta moje představa.

Budoucí vysokoškolský student by se měl před nástupem na VŠ rozhodnout, zda bude studovat za naše peníze, které mu dáváme formou zdanění všeho, co děláme a vrátí to společnosti tedy nám svoji dočasnou službou, kde ho je potřeba, nebo si zaplatí svoje VŠ vzdělání ze svého, kdy si popřípadě může vzít na školné úvěr. Pak může po studiu odejít, kam se mu chce a prací v zahraničí nebo VIP soukromých zdravotních zařízeních bude lehce splácet svůj úvěr.


PSALI JSME… GLOSA Josefa Zicklera: Slušně řečeno volební nekorektnost!


Ano. Myslím to vážně!

Když za naše, tak s umístěním na několik let. Ono bude stačit, když půjde na určený čas do regionu, odkud na studia přišel. Stačí, když se bude starat o své sousedy a jeho děti. Měl by si uvědomit, že když studoval, tak jeho soused chodil možná  na odpolední nebo noční. Proto mohl mít vzdělání zdarma.

Neměl by ho tedy nechat stát před vybydlenou prázdnou ordinací, když jeho rodina potřebuje lékařskou pomoc. Nemyslite. Nebo Vás spíše děsí slovo „UMÍSTĚNKA.“

 Josef Zickler 
(red.)

Komentáře