Sdílejte
Cigareta (Ilustrační snímek) Zdroj: PIXABAY

PRAHA / Rozsudek, který vynesl Městský soud v Praze, pravděpodobně odstartuje vlnu žalob na stát, respektive na Vězeňskou službu ČR. Na šestnáct let odsouzenému vrahovi Albertovi Žirovnickému přiznal soud odškodné ve výši 200 tisíc korun za to, že ač nekuřák musel pobývat ve vězeňské cele, kde spoluvězni kouřili. Rozsudek nenabyl ještě právní moci.

Albert Žirovnický byl před 14 lety odsouzen za vraždu. Během svého pobytu ve vězení stihl poslat několik desítek stížností a žalob. Po státu chtěl mimo jiné i odškodné za to, že vězeňská služba nedokázala vynutit dodržování zákazu kouření.

Po vězeňské službě chtěl písemnou omluvu a desetimilionové odškodné. Soud mu ale přiznal 200 tisíc korun. Vězeňská služba bude také muset zaplatit soudní náklady. Rozsudek ale ještě není pravomocný. Podle informací serveru Novinky.cz se vězeňská služba s největší pravděpodobností odvolá.

Vrah Albert Žirovnický už vyhrál třeba spor s ministerstvem vnitra, kdy si stěžoval, že mu policie odebrala pod pohrůžkou násilí vzorek DNA. Naopak když požadoval padesátimilionové odškodné za údajnou policejní brutalitu při zatýkání, rozhodl soud v jeho neprospěch.

Komentáře