Upgrade na Windows 10 Autor: ZprávyExtra.cz

USA / Nejdříve byl Windows 10 nabízen přes vyskakující zprávy, pak se začal instalovat na některých počítačích bez dotazování, před časem se objevil i na podnikových zařízeních. Společnost Microsoft nyní mluví také o změnách v podpoře pro starší verze svého operačního systému Windows. Minulý týden odepsal Windows 8 a staré verze prohlížeče Internet Explorer, nyní přichází s novými pravidly pro systémy Windows 7 a 8.1.

Podle magazínu Computer World omezí Microsoft vývoj záplat pro systémy ve verzi 7 a 8.1, které mají být podle původního rozpisu předmětem technické podpory do ledna roku 2020 či 2023.

Microsoft uvádí, že systémy běžící na současných a připravovaných procesorových platformách už podporovat nebude. Opravné kódy bude psát tak, aby byly vyladěny pouze pro staré procesory, které již vypadly z prodeje.

To i přesto, že licence udělené výrobcům počítačů počítají s tím, že zákazníci by si nový počítač se sedmičkou či systémem ve verzi 8.1 mohli zakoupit téměř do konce roku 2016. Totéž platí pro možnost downgradu na některou z předchozích verzí.

Microsoft argumentuje náklady na vývoj s obavami z toho, že při vývoji by myšlení na starší procesory mohlo omezovat kód, který bude určen pro aktuální platformy Windows.

Komentáře