USA / Firma Yahoo! Inc. (NASDAQ:YHOO) ve čtvrtek 30. července představila Yahoo Livetext, novou aplikaci pro vkládání textů do videa přes mobilní zařízení iPhone a Android. Aplikace Yahoo Livetext v sobě spojuje možnost snadného vkládání textů do videí bez nutnosti používat audio soubory. Díky tomu je možné jí používat v libovolném kontextu.

„Při každé změně platformy se objevují nové formy komunikace, které vychází z naší touhy po obohacení způsobu, kterým mezi sebou vzájemně komunikujeme,“ říká Adam Cahan, vyšší viceprezident divize videa, designu a nových produktů. „Chtěli jsme vytvořit nový způsob komunikace, na základě spojení jednoduchosti vkládání textů s emocemi a okamžitým účinkem, které živá videa vzbuzují tak, aby vaše zážitky byly co možná nejspontánnější a nejskutečnější.“

Yahoo Livetext je nový způsob, jak zůstat v kontaktu – neobtěžuje, je rychlý a probíhá v reálném čase, stejně jako běžný rozhovor. S pomocí textové zprávy není nutné vyjadřovat široký úsměv, koulení očima či povzdech, protože jednotlivé reakce jsou vyjadřovány přímo v konverzaci a ve videu.

Aplikaci Yahoo Livetext spouštíme celosvětově. Jako první bude spuštěna v Hong Kongu, na Tchaj-wanu a v Irsku. Od 30. července bude aplikace Yahoo Livetext k dispozici v obchodech App Store a Google Play Store v pěti nových zemích – USA, Velké Británii, Kanadě, Německu a Francii.

Komentáře