BabyBox, ilustrační foto. Autor: Ludvík Hess

Beroun – Po letech snažení a obcházení berounských institucí jsem přemluvil ředitelku Dětského domova a Mateřské školy speciální Janu Müllerovou, jež sdílí budovu s ředitelkou Střední zdravotnické školy Leonou Machkovou, ke zřízení babyboxu. Exkluzivitu mají jako první dětský domov s babyboxem. K instalaci potřebovaly dámy souhlas Rady Středočeského kraje – děkuji Martinu Kupkovi, náměstkovi hejtmanky, radnímu pro zdravotnictví, jenž ideu prosadil.

Praha a Středočeský kraj je nejplodnější v odkládání dětí do babyboxů – třetina z odložených dětí pochází z tohoto regionu – a tak se mi jevilo zřízení babyboxu v posledním okresním městě Středočeského kraje jako důležité.

Hlavním dárcem berounské babyboxu je ALBIXON a. s. zastoupená při otvírání Tomášem Gallem a půvabnou Kamilou Bouškovou. Významně přispěli tradiční mecenáši Květiny Novák, a. s. (Vojtěch Novák), 100MEGA Distribution, s. r. o. (Petr Bečička), NOBILES, s. r. o. (Milan Stehlík) a bezpečnostní agentura D.I.SEVEN, a. s. Na zhotovení a instalaci babyboxu přispěli regionální donátoři uvedení na www.babybox.cz mezi nejnovějšími dárci. Děkuju všem! Bez Vás by babybox nebyl ani jeden!

Další babybox otvíráme 24. listopadu ve 12 hodin v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, jehož hlavním dárcem je tradičně Nadace Komerční banky, a. s. – JISTOTA. Rok 2017 zakončíme otevřením babyboxu nové generace v Nemocnici T. Bati ve Zlíně na Mikuláše 5. prosince ve 12 hodin, v den desátého výročí otevření původní zlínské bedýnky, jejímž hlavním dárcem byl Petr Bečička a jeho 100MEGA Distribution. Tentokrát se přidá společnost ROSSMANN, a. s. a Nadace Naše dítě Zuzanky Baudyšové.

Rok 2018 zahájíme otevřením Babyboxu na Zdravotnické záchranné službě v Blansku a v Nemocnici Boskovice.

 

Zdroj: Babydědek Lu,
www.albixon.cz 

Komentáře