Armáda ČR, ilustrační foto. Autor: #pxhere.com / Grafika redakce

Karlovarský kraj – Armáda České republiky rozšiřuje síť rekrutačních pracovišť v České republice. Fungovat začne od pondělí 1. října od 10 hodin.

Středisko pro nábor zájemců o službu v ozbrojených silách se nachází přímo v Karlových Varech a to v Počernické ulici 553/2. Bude zde stálá pracovní doba od pondělí do pátku. Tyto pracoviště realizují celý proces výběru uchazečů o povolání do služebního poměru vojáka z povolání, a to včetně uchazečů o studium na vojenských školách.

Rozvoj rekrutační sítě má za cíl navyšovat početní stavy vojáků z povolání a vojáků v záloze a hlavně poskytovat veškeré informace o možnostech uplatnění v ozbrojených silách všem zájemcům v dosahu svého bydliště či pracoviště,“ uvedla Iveta Vašková, tisková pracovnice KVV KV.

Zatím pracoviště realizovaly celý proces výběrového řízení pouze pro uchazeče do poměru vojáka z povolání nebo o studium na vojenské škole. Od 1. října by se měly komplexněji provádět také nábory do AZ-jednotky aktivní zálohy a DVS- dobrovolné vojenské cvičení. Jeho obliba totiž stále roste. Uchazeči o AZ či DVS si tedy od října také budou moci skoro vše vyřídit na jednom místě, a to přímo v rekrutačním centru.


ČTĚTE TAKÉ: Česká armáda slíbila, že pomstí své vojáky padlé v Afghánistánu
Velitelství české armády v Afghánistánu má v úmyslu najít organizátory vražd třech českých vojáků a předvést je před soud. V pátek večer to oznámil náčelník Generálního štábu české armády generálporučík Aleš Opata. 

Adel,
(red.)

Komentáře