ilustrační foto: Ambulance -záchranná služba FOTO: archiv redakce (jb)

Ostrava – Týmy krajských záchranářů musely zasahovat v pátek 24. srpna, okolo desáté hodiny dopolední u vážné dopravní nehody v Ostravě, kde automobil srazil dva chodce. Oba skončili se zraněním v péči nemocničních lékařů.

O nehodě dnes informoval redakci serveru #ZpravyExtra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že na pomoc vyjely dva týmy rychlé zdravotnické pomoci.

Čtyřiasedmdesátiletá žena byla podle sdělení svědků chvíli v bezvědomí, se záchranáři již později komunikovala. Její stav však svědčil o pravděpodobném otřesu mozku. „Pacientka utrpěla poranění hlavy, mnohočetné oděrky na různých částech těla a zasahující záchranáři vyslovili podezření na poranění pánve. Postiženou proto zajistili pánevním pásem, uložili do vakuové matrace a po dalším ošetření transportovali do Městské nemocnice Ostrava, kde byla předána do péče lékařů urgentního příjmu,“ upřesnil Humpl.


ČTĚTE TAKÉ: V oblasti Třebonic na pražském okruhu došlo k těžké nehodě dodávky a kamionu
Ve středu 22. srpna v ranních hodinách došlo na pražském okruhu v oblasti Třebonic, ve směru na dálnici D5 k těžké dopravní nehodě, při které se střetla dodávka s kamionem. Nehoda si vyžádala zranění dvou osob. 

Druhý chodec, třiaosmdesátiletý muž, byl zraněn na hlavě, horní a dolní končetině. Také jemu byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče. „Tým rychlé zdravotnické pomoci jej připravil k transportu, přepravil do ostravské Fakultní nemocnice a předal na oddělení urgentního příjmu,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranné služby.

Příčiny nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR.

-jb, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE