Policie ČR, ilustrační foto. Autor: Policie ČR, archiv

Karlovarský kraj – Drogy za zhruba milion korun se podařilo objevit celníkům v poštovních zásilkách. Kontroly probíhají i nadále.

Na začátku září prováděli celníci z Karlovarského kraje spolu s německými kolegy při akci COOPERATION DE kontrolu vozidel u hraničního přechodu Pomezí.

Zastavili přitom dodávku s poštovními vaky. Při kontrole pomáhal také služební pes speciálně cvičený na vyhledávání omamných a psychotropních látek. Ten označil 30 poštovních zásilek, po jejichž otevření a provedení narkotestů se potvrdilo, že se jedná o omamné a psychotropní látky, jež podléhají zákazům a omezením,“ informovala Lenka Havelková z Celního úřadu pro Karlovarský kraj.

Drogy zajištěné při akci byly v hodnotě téměř 800 tisíc korun. Jednalo se o tablety extáze rozdělené na dvě zásilky. Jedna s 505 kusy a druhá s 300 kusy. Dále zhruba 45 g kokainu, zhruba stejné množství heroinu, asi 300 g amfetaminu, menší množství pervitinu a hašiš.

„Kontroly poštovních zásilek probíhají pravidelně. Koncem září celníci kontrolovali poštovní a balíkové zásilky ze západní Evropy na pobočce České pošty v Chebu. Také zde pomáhal služební pes speciálně cvičený na vyhledávání drog. Označil několik poštovních vaků z Amsterodamu. Vnitřní kontrolou 28 označených zásilek bylo zjištěno, že obsahují omamné a psychotropní látky podléhající zákazům a omezením. Celníci zajistili 45 kusů LSD, přes 80 g pervitinu, téměř 30 g kokainu, 588 kusů tablet extáze a další drogy. To vše v celkové hodnotě více než 400 tisíc korun,“ poznamenala Havelková.

Takovéto případy předávají celníci Generálnímu ředitelství cel, Odbor pátrání Plzeň. Ten zahájí trestní řízení, a pokud se mu podaří ustanovit osoby, které zákon porušily, následuje trestní stíhání. Délka trestu odnětí svobody se u takovýchto přečinů pohybuje od jednoho roku do 5 let. Nebo formou peněžitého tresu.

Přeprava jakéhokoliv množství omamných či psychotropních látek, tedy i přeprava v poštovních zásilkách, je trestným činem,“ dodala Havelková.

Adel, (red.)

Komentáře