Sdílejte
Graf zvýšení minimální mzdy pokud ČSSD vyhraje ve volbách

Během naší vlády se mi jako ministryni práce podařilo každoročně zvyšovat minimální mzdu až na rekordní výši. Zároveň se rekordně snížila nezaměstnanost. ČSSD prosazuje další zvyšování minimální mzdy v dalších letech říká Michaela Marksová, kandidátka do Sněmovny za Liberecký kraj.

Vizitka uvedené kandidátky:

Rodinný stav
Vdaná, má dvě dcery

Vzdělání
Přírodovědecká fakulta UK

Současné zaměstnání
Nejlepší Ministryně práce a sociálních věcí od roku 1990 (doplňuje autor a zároveň redaktor)
Profesní zkušenosti
V minulosti také působila jako expertka programů rovných příležitostí neziskové organizace Fórum pro rodinu a jako pedagožka v Jedličkově ústavu. Mezi lety 1997 a 2004 pracovala v obecně prospěšné společnosti Gender studies jako ředitelka pro oblast styk s veřejností. Do roku 2006 byla ředitelkou odboru rodinné politiky na Ministerstvu práce a sociálních věcí. Od roku 2006 je zastupitelkou městské části Praha 2, kde pak vykonávala mezi lety 2010 a 2012 funkci radní městské části. Byla také místostarostkou Prahy 2. V letech 2009 a 2010 pak byla ředitelka Odboru rovných příležitostí na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Další zajímavosti
Dlouhodobě se zabývá postavením žen a mužů ve společnosti, otázkami ženských práv a rodinnou politikou, na tato témata přednáší, publikuje články, vystupuje v médiích. Je spoluautorkou knihy Na cestě do Evropské unie: průvodkyně nejen pro ženy a autorkou knihy Rodina a práce – jak je sladit a nezbláznit se. Externě vyučovala na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Je. Je neteří filosofa Julia Tomina a jeho manželky spisovatelky Zdeny Tominové, bývalé mluvčí Charty 77.

Autor: T.R.

 

Redakce webového portálu zprávyextra prosí všechny naše příznivce volte Českou stranu sociálně demokratickou. V Libereckém kraji prosím kroužkujte Č.1 Michaelu Marksovou – Ministryni práce a sociálních věcí České republiky. Děkujeme

Komentáře