Dobrovolní hasiči převzali z rukou 1. náměstka hejtmana Martina Kliky novou techniku. Foto: #kr-ustecky.cz

Ústí nad Labem – Při příležitosti finále hasičských soutěží Stimax Cup a Tohatsu Fire Cup, které se konaly pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřich Bubeníčka, si dobrovolní hasiči převzali z rukou 1. náměstka hejtmana Martina Kliky novou techniku. Informoval o tom krajský úřad na svých webových stránkách.

Dobrovolní hasiči z 26 obcí a měst mají tak nové modernější vybavení v celkové hodnotě 6 149 072 korun. Rozdáno bylo 13 motorových stříkaček Tohatsu VE 1500 a 17 dýchacích přístrojů. Slavnostního předávání darů se zúčastnil také zástupce Tohatsu Japonsko Genki Tamura a jednatel firmy Tohatsu Radim Zábranský.

Dobrovolní hasiči převzali z rukou 1. náměstka hejtmana Martina Kliky novou techniku. Foto: #kr-ustecky.cz

Za Ústecký kraj musím říct, že si vaší práce nesmírně vážíme. O nepostradatelnosti a hlavně náročnosti vaší práce jsme se přesvědčili hned několikrát při povodních a dalších mimořádných událostech. A i proto je důležité, aby byli hasiči a celkově složky IZS vybavováni moderní technikou. Nejlepší by bylo, abyste tuto techniku mohli používat jen při soutěžích i tréninku a ne při ostrých zásazích,“ řekl 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika. „Chtěl bych především poděkovat Ústeckému kraji, že štědře a pravidelně podporuje dobrovolné hasiče a váží si jejich práce,“ dodal náměstek ředitele HZS Ústeckého kraje Martin Laníček.

Tohatsu Fire Cup je série požárních soutěží, které se postupně konaly ve všech okresech Ústeckého kraje. Letošním vítězem superfinále se stal Slavětín a získal tak putovní pohár hejtmana Ústeckého kraje.


ČTĚTE TAKÉ: Návštěvníci areálu Teplického dopravního podniku díky „Oranžovému kolu“ pomohli dobré věci
Evropský týden mobility a hlavně 66 let trolejbusů ve městě si v sobotu 15. září připomenuli obyvatelé Teplic, kteří zavítali do areálu tamního dopravního podniku. Na všechny například čekaly vyhlídkové jízdy historickými i současnými trolejbusy, prohlídky opravárenských dílen a expozice historického i moderního trakčního vedení a také Oranžové kolo Nadace ČEZ. 

Soutěž je určena pro všechny sbory dobrovolných hasičů. Ceny vítězům předával také krajský radní a starosta Krupky Zdeněk Matouš. Stimax Cup v běhu na 60 a 100 metrů je pro děti a mládež do 20 let. Letošní soutěže byly pojaty jako Memoriál Herberta Bartáka, dlouholetého člena  Sboru dobrovolných hasičů Krupka, který náhle zemřel letos v březnu,“ doplnil k informacím ústecká krajský Úřad na svém webu.

kr-ustecky.cz,
(red.)

BEZ KOMENTÁŘE